Lamborghini Aventador wyprzedane. To koniec supersamochodu z silnikiem V12

Lamborghini Aventador wyprzedane. To koniec supersamochodu z silnikiem V12

lamborghini-aventador-cwyprzedane

Podaj dalej

Lamborghini Aventador trafił na rynek w lutym 2011 r. jako zamiennik Murcielago. W ciągu ostatniej dekady producent oferował niezliczone warianty modelu z silnikiem V12, w tym wspaniałe Sian. Dziś wiemy, że koniec modelu włoskiej marki właśnie nadszedł.

Dyrektor generalny Automobili Lamborghini ujawnił wyniki sprzedaży

Marka z Sant’Agata Bolognese opublikowała wyniki sprzedaży za pierwsze dziewięć miesięcy 2021 roku. Mało kto zauważył w informacji prasowej coś jeszcze, niż komercyjny sukces Urusa.

Tymczasem inna ważna informacja przeszła niezauważona. Jak poinformował dyrektor generalny Stephan Winkelmann „ Aventador Ultimae i Countach LPI 800-4 zostały wyprzedane”. Obie edycje wyznaczają koniec supersamochodu z silnikiem V12, co w skrócie oznacza, że ​​nie zamówisz już nowego Aventadora. Ultimae jak nazwa wskazuje to „ostateczny model produkcyjny” włoskiego producenta.

lamborghini-aventador-ultimae
foto: Lamborghini

Ostatnie Lamborghini Aventador oferowano w wersjach coupe i roadster, a produkcję ograniczono odpowiednio do 350 i 250 sztuk. Specjalna edycja w stylu Countach jest bardziej wyjątkowa, bo ograniczona do 112 sztuk.

Aventador posiada zupełnie nowy silnik V12, inny niż długowieczny V12 zaprojektowany przez Giotto Bizzarriniego w latach 60. XX wieku. Lamborghini szykuje już następcę Aventadora, w którym oprócz zupełnie nowego V12,  jak powiedział Stephan Winkelmann- wszystko będzie nowe, w tym całkowicie nowy układ napędowy. Model ma się ukazać w 2022 roku jako model na rok 2023. Nie wykluczone, że następca Aventadora będzie hybrydą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News