Kupiłeś sobie telefon od Google? Jeśli myślisz, że Android Auto będzie działał bez problemu- czeka cię rozczarowanie

Bezproblemowe działanie Android Auto w samochodzie od jakiegoś czasu zależy od wielu czynników. Nie jest to kwestia ani kabla, ani telefonu. Po prostu- musisz mieć szczęście.

pixel google android auto
Podaj dalej

To, co wydaje się być logiczne w rzeczywistości niekoniecznie działa

Jakkolwiek głupio to brzmi, to tak właśnie zdaje się działać Androida Auto, dlatego, że konfiguracja, która na początku działa dobrze, dwie sekundy później może przestać działać, od tak bez powodu.

Niektórzy uważają, że powyższe doświadczenia nie powinny obowiązywać użytkowników systemu w telefonie od Google. Przecież oba pochodzą od jednego producenta, którym jest właśnie Google.

google pixel android auto
Google

Kupili telefon od Google i już mają problemy z Android Auto

Debiut telefonu od Google nie przeszedł bez echa, a sprzęt znika jak świeże bułeczki. Szczęśliwcy, którzy kupili model Pixel 6 i oczekiwali, bezproblemowej obsługi Android Auto nie kryją rozczarowania. Już trafili na fora Google, gdzie zwrócili się o pomoc, bo mają ten sam problem, co inni kierowcy korzystający z innych telefonów. Android Auto rozłącza się w trakcie jazdy.

Niektórzy kierowcy twierdzą, że Google Pixel 6 nie jest nawet rozpoznawany. Ponadto rozłączenie jest wyzwalane przez powiadomienie. W związku z tym wiadomo, że system nie działa poprawnie na Google Pixel 6. Dzieje się tak nawet w samochodzie, w którym wszystko działało poprawnie przed aktualizacją.

android auto
Google

Czy jest jakieś lekarstwo na ten problem?

Nie bardzo, chociażby dlatego, że kierowcy którzy zgłaszali problem, twierdzą, że zrobili już wszystko co było możliwe. Wymienili kable, zresetowali pamięć podręczną i dane Android Auto oraz zainstalowali wszystkie inne ogólne poprawki. Niestety wszystko bezskutecznie.

Google jeszcze się nie przyznał, że jego Android Auto jest źródłem problemów. Mając na uwadze, że liczba zgłoszeń codziennie rośnie jest jakaś szansa, że szybko pojawi się odpowiedź.
Jeśli zmagasz się z tym problemem na Pixelu 6, jedyną alternatywą jest skorzystanie z trybu jazdy, który jest dołączony do urządzenia. To pozwoli ci korzystać z Google Maps lub Waze, tyle, że na mniejszym ekranie.

Przeczytaj również