Kupił jedną z pierwszych Tesli z Giga Berlin. Czar prysł już po dwóch dniach użytkowania

Kupił jedną z pierwszych Tesli z Giga Berlin. Czar prysł już po dwóch dniach użytkowania

Właściciel Tesli czekał na samochód trzy lata, dzięki czemu otrzymał mocniejszy wariant. W tej sytuacji wydaje się, że oczekiwanie kolejnych tygodni by móc cieszyć się samochodem nie robi róznicy. Jak twierdzi zakup był wart oczekiwania i jak stwierdza „Elon Musk jest niezwykłym facetem”. Ponadto jest  „szczęśliwy, że znalazł się wśród pierwszych 30” nabywców Tesli wyprodukowanej w Europie.

Podaj dalej

Po wielu miesiącach oczekiwania nowa giga fabryka Tesli zaczęła działać, a pierwsze gorące egzemplarze samochodów od Elona trafiły do właścicieli. Tym samym gigant na rynku elektrycznych samochodów zwiększył swoje wpływy w Europie.

Kupno świeżutkiego samochodu od Tesli

Gigafabrykę Tesli w Berlinie oficjalnie i hucznie otwarto 22 marca, a Elon Musk uczcił ten moment tradycyjnym tańcem. Podczas gali otwarcia CEO Tesli wręczył klientom pierwsze 30 egzemplarzy Modelu Y.

Jednym ze szczęśliwców, był właściciel numeru 12 z Oberhausen, który przyjechał specjalnie do Berlina, by odebrać swój „Giga 0012”. Niezmącona niczym radość z użytkowania samochodu elektrycznego od Elona trwała zaledwie dwa dniu. Po tym czasie, gdy stał na światłach spotkał go niemiły incydent. Wszystkiemu był winien kierowca Audi, który zaparkował mu w zderzaku.

To, co wydawało się jedynie powierzchownym uszkodzeniem tylnego zderzaka i błotnika, w rzeczywistości stało się sporym problemem.

csm_giga_berlin_tesla_model_y_accident_jorg_minnebusch_jpg
Drive Tesla

Giga fabryka w Berlinie, a części do samochodów w USA

Fakt, że fabryka Tesli nareszcie zaczęła funkcjonować, nie oznacza, że właściciele samochodów wiodącej marki na rynku EV mogą czuć się komfortowo.

Wydawałoby się, że mogą oczekiwać szybkich napraw w razie potrzeby i części zamiennych do samochodów. Niestety na tę chwilę w Niemczech jest jedynie 30 egzemplarzy Modelu Y i kilka importowanych z USA.

Proces transportowania zapasowego zderzaka wysłanego z USA do Europy Środkowej zajmuje miesiąc lub więcej. Dokładnie to usłyszał właściciel Tesli uszkodzonej podczas kolizji na światłach. Będzie musiał czekać co najmniej kilka tygodni, zanim dotrze nowy tylny zderzak i będzie można naprawić uszkodzony Model Y.

Właściciel Tesli czekał na samochód trzy lata, dzięki czemu otrzymał mocniejszy wariant. W tej sytuacji wydaje się, że oczekiwanie kolejnych tygodni, by móc cieszyć się samochodem nie robi różnicy. Jak twierdzi zakup był wart oczekiwania i jak stwierdza „Elon Musk jest niezwykłym facetem”. Ponadto jest „szczęśliwy, że znalazł się wśród pierwszych 30” nabywców Tesli wyprodukowanej w Europie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News