Kosztuje mniej niż Tesla o 71 000 zł i świetnie się sprzedaje. Oszczędności są podwójne- na zakupie i na paliwie

Kosztuje mniej niż Tesla o 71 000 zł i świetnie się sprzedaje. Oszczędności są podwójne- na zakupie i na paliwie

kia e niro tańsza i lepsza niz tesla

Podaj dalej

Samochód elektryczny to oszczędność na paliwie i serwisie i nie tylko Tesla jest tu skazana na sukces. Drugie miejsce na podium zajmuje świetna elektryczna KIA e-Niro, która jest hitem w Europie.

Tesla Model 3 jest droższa więc Kia e-Niro okazała się świetną alternatywą

Samochód elektryczny to przyszłość motoryzacji, która wkroczyła już w teraźniejszość. Wielu kierowców z różnych względów decyduje się na zmianę spalinowego samochodu na elektryka.

Pierwszym kryterium na pewno jest cena zakupu i tu popularna Tesla odpada. Za Model 3 z 2022 roku trzeba zapłacić ponad 240 000 złotych. Dlatego kierowcy poszukiwali alternatywnych modeli i znaleźli je u Koreańczyków.

Kia ma w swojej ofercie model e-Niro, który jest najlepiej sprzedającym się modelem m.in. w Hiszpani. Tylko w czerwcu sprzedano 1055 samochodów. Tesla sprzedała 1587 egzemplarzy drogiego Modelu 3, a trzecią pozycję zajął Fiat 500e.

kia e niro tansza i lepsza niz tesla
KIA

Co ma Kia e-Niro, czego nie oferuje popularny elektryk Elona?

Kia e-Niro ma konkretny 475-litrowy bagażnik, bo mierzy 4,42 m długości. Technicznie rzecz biorąc to ten sam samochód, co Hyundai IONIQ, ale bardziej przestronny.

Drugą zaletą jest moc i zasięg, bo oszczędzając na starcie ponad 70 000 zł, można kupić elektryka o mocy 204 KM z zasięgiem do 455 km.
Wyposażenie Kia e-Niro jest niezwykłe i zawiera sporą listę systemów wspomagających prowadzenie, funkcji bezpieczeństwa i narzędzi
łączności.

Nie mają ich nawet niektóre auta premium. Tesla, aczkolwiek świetna, nie grzeszy jakością wykonania. Poza tym nie każdy może wydać ponad 200 000 zł, z dopłatami czy bez. Gdyby jednak się udało, to finalnie zakup elektryka od Koreańczyków będzie jeszcze tańszy. Nie wszyscy przecież chcą jeździć budżetową elektryczną Dacią.

Zamienił swoją roczną Teslę Y na najnowszy model. Już przy odbiorze samochodu bardzo tego żałował [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News