Koreański SUV to mądry "plan b" dla Dacii Duster 2024. Nie trzeba rezygnować z mocy ani ładowności

Nowa Dacia Duster to SUV, który stał się punktem odniesienia dla klientów poszukujących modelu o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Na jej korzyść przemawia nowy atrakcyjny design, napęd  oraz cena. Jest jednak jeszcze inny model, który ma te same zalety i lepsze parametry techniczne.

SUVS SangYong Korando
Podaj dalej

Koreański SUV wygrywa pod względem mocy i pojemności bagażnika

SsangYong Korando, bardzo atrakcyjny SUV w dobrej tej cenie. Podobnie jak Dacia Duster jest dobrą propozycją dla kierowców poszukujących kompaktowego SUV-a o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Nie jest tajemnicą, że to model pod wieloma względami o krok niższy w porównaniu z modelami z tego samego segmentu, ale fakt, że ma cenę wywoławczą wynoszącą 108 490 zł, sprawia, że staje się bardzo ciekawą opcją. Zwłaszcza dla tych, którzy nie wymagają wielkich luksusów, ale modelu zaprojektowanego tak, by na taki wyglądal i budził wątpliwości.

SsangYong Korando okazuje się jedną z najmądrzejszych opcji pod względem stosunku jakości do ceny. Jego problem jednak polega na tym, że ma niską rozpoznawalność na naszym rynku. Argumentami przemawiającymi na jego korzyść są jednak dwa kluczowe parametry: większa ładowność niż w Dacii Duster oraz mocniejsze silniki.

Koreański SUV to dobra opcja dla modelu Dacii
Koreański SUV to dobra opcja dla modelu Dacii

SsangYong Korando to dobry „plan b” jeśli nie chcesz nowej Dacii Duster

Jak już wspomnieliśmy, SsangYong Korando, to model będący opcją o większej ładowności od Dacii Duster, a dodatkowo wyposażony w mocniejsze silniki. Wielu jednak go nie zna, ale gdy już odkryje, że ma on dobry stosunek jakości do ceny, nie zabraknie osób, które uznają go za mądrzejszą opcję, nawet niż Duster.

Koreański SUV o mocy 163 KM (280 Nm), w wersji Crystal to wydatek 108 490 zł. Najbogatsza wersja z napędem na cztery koła kosztuje zaś 160 990 zł. Na liście wyposażenia wersji podstawowej znajdziemy:
– felgi aluminiowe z oponami o profilu 205/65/17
– zewnętrzne lusterka podgrzewane i składane elektrycznie w kolorze nadwozia z kierunkowskazami LED
– tylny spoiler dachowy,
– 7 poduszek powietrznych,
– dwustrefową, automatyczną klimatyzację,
– czujnik zmierzchu i deszczu,
– wielofunkcyjną kierownicę,
– tapicerkę materiałową czarną,
– tempomat,
– LED – owe światła dzienne,
– Zestaw głośnomówiący Bluetooth.

Wersja podstawowa z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów kosztuje 117 490 zł. Koreański producent przewidział także pakiety promocyjne wyposażenia w kwocie nieco ponad 5000 zł, albo niecałych 80 zł miesięcznie. Taki wybór pozwala wyposażyć SUV-a m.in. w czujniki parkowania, 8’’ wyświetlacz Smart Audio, kamerę cofania, Android Auto/ Apple CarPlay czy LEDowe światła przeciwmgielne. Trzeba pamiętać, że koreański SUV w standardzie oferuje także szereg użytecznych systemów wsparcia kierowcy i asystentów jazdy.

Montaż instalacji LPG, wiąże się z wydatkiem rzędu 6500 zł lub 89 zł/miesięcznie. Oczywiście w przypadku koreańskiego modelu nie możemy liczyć na etykietę ECO na miarę napędu hybrydowego w Dacii Duster.

Warto wiedzieć, że SsangYong Korando pojedzie szybciej niż Duster. Prędkość maksymalna dla podstawowej wersji wynosi 191 km/h. W przypadku odpowiednika u Dustera wartość ta wynosi 163 km/h. Korzyści jest sporo, a fakt, że koreański SUV ma dobry stosunek jakości do ceny sprawia, że nie brakuje osób, które uznają go, ze znacznie mądrzejszą opcję, nawet niż Duster. Nie wątpimy, że ten model będzie się świetnie sprzedawać.

Zakup SUV-a wiąże się z szeregiem korzyści
Zakup SUV-a wiąże się z szeregiem korzyści

Przeczytaj również