Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia. Polski Stig w kasku i bez przedniej szyby, jechał czerwonym Matizem

Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia. Polski Stig w kasku i bez przedniej szyby, jechał czerwonym Matizem

Daewoo matiz bez szyby

Podaj dalej

W minioną środę funkcjonariusze policji  w Grabowie (wielkopolskie) otrzymali nietypowe zawiadomienie. Kierowcy donieśli, że minęli Matiza, którego kierowca prowadzi samochód w kasku, ale nie ma on przedniej szyby.

Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który poruszał się uszkodzonym pojazdem. Widok jak opisali na stronie – był bezcenny.

Kierowcy nie wierzyli własnym oczom i donieśli

Jak się okazało kierowcy nie przesadzali i donos okazał się prawdziwy.  Funkcjonariusze dokonali zatrzymania mężczyzny, kierującego czerwonym Daewoo Matizem, na terenie miejscowości Grabów Wójtostwo.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Pomysłowy kierowca wpadł na pomysł, że kask zapewni mu bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, w którym brakowało przedniej szyby. Niestety to nie było jedyna dysfunkcja tego pojazdu, bowiem nie posiadał również lusterek.

W związku z tym, niesprawny samochód stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym i dla kierowcy.

Kierowcy donieśli ze jedzie bez szyby
Foto: KPP Ostrzeszów

21-latek z sądowym zakazem

Policjanci ustalili, że za kierowca czerwonego Deawoo Matiza, bez lusterek i szyby czołowej, jest już notowany w systemie policyjnym.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, pomimo uszkodzeń samochodu, miał zapięte pasy bezpieczeństwa oraz kask ochronny na głowie. Za dowód  służy zdjęcie, które zrobili kierowcy w trakcie jazdy.

Kierowca posiada wydany przez sąd czynny zakaz prowadzenia pojazdów, w związku z tym o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News