Kierowca TIR-a zaprezentował ITD jak szybko i tanio to zrobić. Rumuński patent to dla nich nowość

Kierowca TIR-a zaprezentował ITD jak szybko i tanio to zrobić. Rumuński patent to dla nich nowość

Podaj dalej

Inspektorzy ITD w ramach swoich obowiązków sprawdzają m.in. czy kierowca ciężarówki prawidłowo rejestruje czas pracy, dba o stan techniczny pojazdu i posiada ważne niezbędne dokumenty. Patent i kreatywność rumuńskiego kierowcy TIR-a zupełnie ich zaskoczył.

Rumuński kierowca TIR-a pokazał im jak tanio i szybko załatwia taki problem

W środę w Tchórzewie na DK 19 inspektorzy lubelskiej ITD, zatrzymali do kontroli ciężarówkę rumuńskiego przewoźnika. Kierowca TIR-a przewoził 20 ton ładunku z Turcji do Rosji.  Podczas sprawdzania stanu technicznego zestawu natknęli się na coś czego jeszcze nie widzieli.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jak się okazało w trakcie jazdy uszkodzeniu uległo koło naczepy. W normalnej procedurze należy je po prostu wymienić ale tu kierowca postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zastosował patent, który według niego załatwił sprawę.

GITD

Mężczyzna postanowił podwiesić pasami uszkodzone koło i kontynuować jazdę. Ten pozornie skuteczny patent, nie spotkał się z uznaniem inspektorów lubelskiej ITD. W rezultacie wycofali z ruchu niesprawny zestaw.

Kreatywny pomysł  nie rozwiązał problemu a w rezultacie przeniósł całe obciążenie zawieszenia i układu hamulcowego na pozostałe pięć kół. Całość zaburzyła również stateczność pojazdu, który ma dość wysoko położony środek ciężkości.

Rumuński kierowca ciężarówki naprawił usterkę. Niestety za kreatywny patent kierowcy, zapłaci przewoźnik. Grozi mu nawet  2 tys. zł kary.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News