Kiedy Dacia i MG biją się o miejsce na podium, pojawia się nowy król Hiszpanii. To SUV z Japonii

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o budżetowe marki, walka pomiędzy Dacią a konkurencją z Chin wkracza w kolejną fazę. Tak też dzieje się w Hiszpanii, gdzie SUV z Rumunii musi się bronić przed rosnącą w siłę marką MG. Jednak kiedy spojrzymy na wyniki sprzedaży w marcu widać spore zaskoczenie.

SUV 2023 Nissan Qashqai e-POWER Black Edition wnętrze
Podaj dalej

SUV, który jest teraz królem w Hiszpanii, nie pochodzi ani od Daci, ani od MG

Nie jest tajemnicą, że SUV w niskiej cenie to spore wyzwanie zakupowe. Hiszpanie od lat mogą wybierać wśród dwóch czołowych marek, jakimi są Dacia i MG. Ta pierwsza broni swojej pozycji lidera, chociaż czuje na plecach oddech konkurencji. Obie marki w 2023 roku posiadały dwa najlepiej sprzedające się modele: Sandero i ZS. Pierwsze miejsce w rankingu należało do Dacii, a MG na 4 pozycji. Oba atrakcyjne i oba w niskiej cenie. Jak to wygląda w 2024 roku?

Biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży za pierwsze trzy miesiące 2024 r., jasne jest, że Sandero pozostaje królem w Hiszpanii, ale co zaskakujące MG ZS zajmuje dopiero 6 pozycję. To o dwie poniżej od miejsca, które zajmował w ubiegłym roku. W marcu zaś królem Hiszpanii jest japoński SUV.

SUV Qashqai e-POWER 1000km challenge
Nissan Qashqai e-POWER, SUV przejechał 1000 kilometrów przez Sardynię na jednym zbiorniku paliwa

Nissan Qashqai rzutem na taśmę kradnie blask reflektorów Dacii i MG

Najciekawszą rzeczą w wynikach sprzedaży, które różnią się w stosunku do tych z marca ubiegłego roku,  jest to, że najczęściej rejestrowanym samochodem w marcu nie jest ani Seat Arona czy Toyota Corolla. Te zajmowały topowe pozycje w 2023 roku i ostatecznie okazały się najczęściej rejestrowanymi samochodami w Hiszpanii w trzecim miesiącu roku.

Teraz blask fleszy kradnie nie kto inny jak Nissan Qashqai. Japoński SUV zadał prawdziwy cios konkurencji i jest najczęściej rejestrowanym samochodem w marcu. Tym samym kradnie klientów modelom tj. Kia Sportage, Hyundai Tucson czy Peugeot 3008. Jest króle w swojej kategorii.

Co ważne, japoński model ma także dobre wyniki sprzedaży w pierwszych dwóch miesiącach 2024 r., Nissan Qashqai jest nie mniej niż trzecim najczęściej rejestrowany samochodem w Hiszpanii, ustępując jedynie Dacii Sandero i Toyocie Corolli. Przewaga Sandero to 1000 rejestracji więcej. Będziemy śledzić z zainteresowaniem, jak dalej potoczy się bitwa w tym ważnym segmencie pojazdów w Hiszpanii.

Przeczytaj również