Jeszcze przed premierą wyciekły zdjęcia sesji Xiaomi SU7. Samochód giganta smartfonów jest bardzo elegancki

Jeszcze przed premierą Xiaomi SU7 wyciekły w Chinach zdjęcia z jego pierwszej sesji zdjęciowej. Elektryczny samochód giganta smartfonów pomalowany na lazurowo-niebieski kolor wygląda bardzo elegancko.

EV Xiaomi-SU7 samochód ujawniony przez CarChina
Podaj dalej

Gigant smartfonów Xiaomi przedpremierowo zaistniał w mediach ze swoim SU7

Nie jest tajemnicą, że gigant smartfonów Xiaomi ma zamiar zaistnieć w branży motoryzacyjnej. Ujawnił ten fakt w marcu 2021 r., a teraz szykuje się do premiery swojego Xiaomi SU7 w Chinach. Tam właśnie jeszcze przed premiera modelu do sieci wyciekły zdjęcia z pierwszej sesji fotograficznej długo oczekiwanego modelu.

Jak wspominają chińskie media, ujawnienie zdjęć z sesji zdjęciowej może oznaczać dla ich autora karę finansową. Naruszenie umowy o zachowaniu poufności (NDA) wycenia się na 3 milionów juanów (420 000 USD).

Samochód elektryczny jest na nich pomalowany na lazurowo-niebieski kolor i ma kamerę na słupku B. To prawdopodobnie oznacza możliwość odblokowania dostępu do samochodu twarzą.

Elegancki sedan już wkrótce pojawi się na rynku, a na prezentowanych zdjęciach prawdopodobnie widać wariant o najwyższych osiągach. Świadczyć o tym może wysuwany spojler i oznaczenie Max na tylnej klapie. Na chińskich drogach zobaczyć go można będzie na początku 2024 roku. W związku z tym, pełnego ujawnienia można się spodziewać się w nadchodzących tygodniach – jeżeli nie dniach.

Zdięcia Xiaomi SU7 ujawnione przez CarNewsChina

Dla Chińczyków to będzie coś więcej niż samochód

W swoim rodzinnym kraju, Chinach, Xiaomi to coś więcej niż tylko marka. To dla wielu obywateli sposób na życie, które związane jest wyłącznie z produktami tej marki. Świadczy o tym ogromna ilość sprzedanych przez nią produktów.

Teraz marka Xiaomi będzie im towarzyszyć także w drodze, bo na pierwszy samochód giganta smartfonów nie brakuje chętnych. Elegancki sedan ma na wyposażeniu akumulator o pojemności 101 kWh dla pojazdów CLTC o zasięgu 800 km i silniki AWD o mocy 495 kW.

Xiaomi niedawno zdementowała pogłoski o tym, że zamierza 28 grudnia zorganizować konferencję i wprowadzić swój samochód rynek. Przyznało jednak, że ten termin był jedną z wielu opcji. Samochód jeździ już po ulicach Chin, co uwieczniono na licznych nagraniach udostępnionych na platformie X. Jedno z nich zamieszczamy na końcu naszej publikacji.

EV Xiaomi-SU7 samochód ujawniony przez CarChina
EV Xiaomi-SU7 samochód ujawniony przez CNC

Premiera SU7 może oznaczać spadek zainteresowania pojazdami Tesli

Jak wygląda SU7, ujawniono w zeszłym miesiącu, gdy producent ubiegał się o licencję na sprzedaż w Chinach. Ten sportowy pojazd elektryczny, będzie konkurował z Porsche Taycan i Teslą Model S. Z tym że cena będzie jak na Xiaomi przystało.

Wiadomo, że SU7 jest nieco dłuższy od Porsche Taycan i ma wymiary 4997/1963/1455 mm (dł./szer./wys.), przy rozstawie osi 3000 mm. Układ napędowy ma dwie opcje:

– RWD z silnikiem 220 kW
– AWD o mocy maksymalnej 495 kW (220 kW + 275 kW).

Podobnie, jak napęd dostępne są dwie opcje akumulatora: 73,6 kWh i 101 kWh. Zapewniają odpowiednio 668 km i 800 km zasięgu CLTC. Mniejszy pakiet będzie akumulatorem LFP firmy BYD ładowanym napięciem 400 V. Większy pakiet ma się składać z trójskładnikowego akumulatora NMC dostarczonego przez firmę CATL. Taki będzie ładowany napięciem 800 V.

Chiński gigant smartfonów Xiaomi zamierza dołączyć do ważnych graczy na rynku samochodów elektrycznych (EV). Sporo zainwestował w swój pierwszy model, dlatego ma nadzieję na udany debiut.

„Przyszedłem do branży samochodowej z myślą o zwycięstwie”- powiedział Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, w wywiadzie dla państwowego nadawcy CCTV.

 

Przeczytaj również