Jak zatankować za darmo 10 000 litrów diesla? 42-latek zrobił to w spektakularny sposób

Policja złapała na gorącym uczynku przedsiębiorczego kierowcę, który znalazł sposób by nie płacić na diesla za stacjach. Skala procederu biorąc pod uwagę ceny paliwa na stacjach okazała się bardzo kosztowna. Sprytnego mężczyznę namierzyła jednak policja.

tankowanie diesla paliwo benzyna diesel
Podaj dalej

Ukradł 10 000 litrów diesla na kartę flotową

Jak można za darmo stać się właścicielem 10 000 litrów diesla do samochodu? Sposób na darmowe tankowanie znalazł 42-letni kierowca z Bottrop (Niemcy). Jak informuje 24auto.de, mężczyzna jeszcze przed wojną na Ukrainie wpadł na pomysł, jak nie płacić za paliwo do samochodu.

Biorąc pod uwagę, że standardowy zbiornik w samochodzie ma pojemność od 40 do 80 litrów, zatankowanie takiej ilości diesla nie byłoby możliwe. Dlatego jak poinformowała policja z Recklinghausen domniemany sprawca działał etapami do lipca 2021 r.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna ukradł olej napędowy w sumie 20 razy. W tym celu wykorzystał kartą paliwową ( flotową) „której nie wolno mu było mieć do swojej dyspozycji”. Ponadto nie korzystał ze standardowych kanistrów do transportu oleju napędowego. Podjeżdżał na stacje z przyczepą, do której mocował 500-litrowy kanister.

zlodziej zbiornik na diesla 500 l
for.Alibaba

Wpadł na gorącym uczynku

Jak wiadomo nic nie trwa wiecznie, tak było w przypadku przedsiębiorczego kierowcy. Policja z Recklinghausen namierzyła sprawcę i złapała złodzieja na gorącym uczynku.

42-latek tankował diesla na stacji benzynowej w Bottrop zanim został złapany. Obecnie niemiecka policja wyjaśnia, dokąd trafiła tak ogromna ilość paliwa, które ukradł.

Gdyby brać pod uwagę obecne ceny diesla na stacjach w Niemczech, które sięgają 2,27 euro za litr, straty można oszacować na ponad 100 000 złotych. Czy to właśnie koszty paliwa zadecydowały o chęci darmowego tankowanie? To ustali śledztwo, które aktualnie jest w toku.

Przeczytaj również