Inspektorzy ITD, dawno nie widzieli takiego cudu. Kierowca ciężarowego Mercedesa też był zaskoczony

Inspektorzy ITD odkryli tajemnicę kierowcy ciężarowego Mercedesa. Kierowca nie bardzo wiedział, jak doszło do tego cudu. Cztery dni wcześniej samochód był na stacji diagnostycznej i przeszedł przegląd techniczny.

Kontrola ITD
Podaj dalej

We wtorek (30 marca) na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Twardowa, inspektorzy  ITD zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarowego diesla. Należał do  polskiego przedsiębiorcy i rozwoził ładunek po kraju. Podczas kontroli pojawił się pewien problem.

Inspektorzy ITD, po raz pierwszy widzieli taki licznik

Podczas kontroli ciężarowego Mercedesa, inspektorzy ITD z Kędzierzyna-Koźla, dokonali nie lada odkrycia. Kontrola w bazie danych CEPiK ujawniła, że z drogomierza zniknęło ponad 36 tysięcy kilometrów.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jak się okazało, cztery dni wcześniej ciężarówka odwiedziła stację diagnostyczną, gdzie przeszła przegląd techniczny. Wpisany podczas kontroli stan licznika, nie zgadzał się z obecnym. Jakimś cudem po kontroli technicznej, drogomierz ewidentnie zaczął iść w odwrotną stronę.

Sprawę tajemniczego drogomierza przejęli policjanci

W związku z tym, że od 1 stycznia 2020 r. Kodeksu Karny przewiduje kary, za tajemnicze zmiany stanu licznika, czarodziej i jego nieuprawniona zmiana stanu drogomierza, nie pozostaną niezauważone.

Za tę magię grozi  od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieścisłości we wskazaniach drogomierza, zajmują się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Prudnika.

Przeczytaj również