Hyundai zrealizował plan przed terminem. Kierowcy dostają świetne systemy- bez dodatkowych opłat

Patrząc na to, jak rozwija się Hyundai, aż ciężko pomyśleć, że jeszcze 10 lat temu przeciętny entuzjasta motoryzacji nie poświęcał mu zbytniej uwagi. Samochody tej marki były powolne i rozczarowujące, zwłaszcza pod względem stylistyki. Dziś marka na każdym kroku podkreśla jak prężnie się rozwija, również pod względem technologicznych innowacji.

hyundai-kona
Podaj dalej

Hyundai realizuje swój plan rok przed terminem

Producent w 2016 r. powziął plan, który zakładał, że prawie każdy sprzedany samochód do września 2022 r. będzie wyposażony w system automatycznego hamowania awaryjnego. Tymczasem Hyundai osiągnął swój cel prawie rok przed terminem. Już dziś, 98% nowych modeli Hyundai jest standardowo wyposażonych w trzy funkcje bezpieczeństwa, w tym AEB.

“Filozofia Hyundai „najpierw bezpieczeństwo” przyczyniła się do niedawnego rozwoju naszych produktów. AEB to ekscytująca technologia, ponieważ nie tylko chroni pasażerów pojazdu, ale również użytkowników dróg. Z przyjemnością oferujemy technologię ratującą życie w zdecydowanej większości nowych samochodów Hyundai, aby zapewnić spokój naszym klientom i ich cennemu ładunkowi. To osiągnięcie podkreśla nasze przywiązanie do bezpieczeństwa pojazdów oraz zdolność branży do współpracy i dobrowolnego zwiększania bezpieczeństwa pojazdów silnikowych- powiedział Dyrektor ds. bezpieczeństwa, Brian Latouf ”

hyundai AEB
foto: Hyundai

Kierowcy dostają nowoczesne systemy bezpieczeństwa bez dodatkowych opłat

Hyundai oferuje dziś dużą ilość zaawansowanego sprzętu bezpieczeństwa, oprócz samego AEB. Mowa o asystencie unikania kolizji do przodu, asystencie utrzymania pasa ruchu i ostrzegania kierowcy. Te wszystkie funkcje są standardem w całej gamie i nie trzeba za nie dopłacać.

Wśród wielu opcjonalnych dodatków można zamówić m.in. adaptacyjny tempomat. Przydatną funkcją jest ta, która ostrzega pasażerów na tylnych siedzeniach, o nadjeżdżającym samochodzie, aby nie otworzyli wówczas drzwi. Ponadto kierowca może skorzystać z funkcji, dzięki której może monitorować na żywo obraz martwego pola, gdy ma włączony jest kierunkowskaz.

Hyundai przeszedł długą drogę i aż miło popatrzeć jak świetnie się rozwija. Nie możemy się doczekać, co jeszcze zaserwuje nam koreański producent samochodów.

foto: Hyundai

Przeczytaj również