Honda CRX z milionowym przebiegiem? To nie żart a benzyniak pod maską to oryginał

Honda CRX z milionowym przebiegiem? To nie żart a benzyniak pod maską to oryginał

1991-honda-crx-si

Podaj dalej

Honda CRX Si z 1991 roku, która stoi na ekspozycji salonie Hondy w Tampie (USA), przypomina kierowcom, że ​​nie trzeba się pozbywać samochodu tylko dlatego, że przejechał setki kilometrów. Dbałość o utrzymanie samochodu w dobrej kondycji, regularne wykonywanie przeglądów to w przypadku Hondy CRX Si recepta na długowieczność.

Honda trwalsza niż wygląda

To właśnie regularna wymiana oleju i konserwacja przedłużyły żywotność silnika samochodu, pozwalając mu przejechać rekordowy dystans. Honda CRX Si z 1991 roku jest jednym z tych wyjątkowych samochodów, które pokonały ponad milion kilometrów. Obecnie samochód należy do salonu Hondy w Tampie, gdzie dziś można ją zobaczyć na ekspozycji.

Klasyczna Honda po raz pierwszy pojawiła się u dealera w 2015 roku, kiedy właściciel pożyczył ją firmie. W tym czasie dealer zamieścił jej zdjęcie na swojej stronie na Facebooku, z informacją, że samochód przejechał 1 612 980 kilometrów.

Zielona naklejka na przedniej szybie pokazuje, że samochód przejechał jeszcze niecałe 2 kilometry zanim trafił na ekspozycję. To oszałamiająca ilość kilometrów, która pozwala na dwukrotną wyprawę z Ziemi na Księżyc i z powrotem.

Kilka lat temu właściciel przemalował karoserię ale wnętrze Hondy jest oryginalne. Jak się okazuje nie tylko ono. Dealer potwierdził, że samochód ma nadal ma oryginalny silnik i pięciobiegową manualną skrzynię biegów.
Honda posiada silnik o pojemności 1,6 litra, który generował 105 koni mechanicznych i 132 Nm momentu obrotowego, gdy był jeszcze nowy.

1991-honda-crx-si

Hondy są zdecydowanie zbudowane tak, aby służyły przez długi czas

Honda CRX Si, stanowi dowód na to, że nie trzeba się pozbywać samochodu tylko dlatego, że ma spory przebieg . Dealer nie zamierza sprzedać tego wyjątkowego samochodu, bo 30-letni CRX to wciąż nienaganny pojazd, który zachował swój  oryginalny stan i wygląd.

Twój benzyniak też tak może wyglądać, pod warunkiem że kupiłeś Hondę. Crx jest jednym z absolutnie najlepszych samochodów  jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Oszczędzający paliwo, przystępny cenowo, łatwy w obsłudze i niezawodny jak diabli. Dziś już  takich samochodów nie produkują.

foto Honda Tampa

 

 

Przeczytaj również