Google skrycie pracuje nad dużą aktualizacją Android Auto. Oto co ukrywa

Google ma wiele problemów do naprawienia w świecie Android Auto, co nie oznacza, że firma niezależnie od tego nie pracuje nad nowymi funkcjami i ulepszeniami. Niezależnie od tego, w jaki sposób korzystasz z Android Auto, stara się dopracować swój produkt.

google-pracuje nad android-auto-coolwalk
Podaj dalej

Google skrycie pracuje nad Coolwalk

Najnowsza wersja beta udostępniona do testów pozwala spojrzeć na niektóre z największych zmian, jakie od dłuższego czasu pojawiły się w Android Auto.
Włoski blog AndroidWorld odkrył kilka nowych funkcji, nad którymi obecnie pracuje Google.

Nowy projekt o nazwie kodowej „coolwalk” nadaje nowy styl przyciskom paska nawigacyjnego, charakteryzujący się szarym tłem w kształcie superkoła.
Nie zabrakło również nowego przycisku do aktywacji trybu pokazującego dwie zakładki. Jedną dedykowano do odtwarzania muzyki, a drugą do powiadomień. Na tak wczesnym etapie wiele rzeczy jednak nadal nie działa.

Na pierwszy rzut oka wygląda to na rodzaj centrum akcji lub powiadomień. Wygląda na to, że wyświetli więcej informacji o nieprzeczytanych wiadomościach, a jednocześnie zapewni łatwy dostęp do elementów sterujących multimediami.

google coolwalk android auto
foto: AndroidWorld.it

Gigant wyszukiwania zaktualizował również samą ikonę uruchamiania aplikacji, dzięki czemu ma teraz zupełnie nowy wygląd. Ponadto przycisk powiadomień przeniesiono do lewej części ekranu.

Biorąc pod uwagę obecny stan działania, dość niepewny i niepozbawiony błędów, przyjdzie nam poczekać i obserwować, jak ta nowość będzie ewoluować. Na pewno byłoby to jedno z pierwszych dużych przeprojektowań od 2019 roku.

Jest szansa, że ​​Google planuje coś dużego na dłuższą metę. Nowy interfejs użytkownika na pewno może ułatwi sprawdzenie niezbędnych informacji, nawet jeśli w samochodzie nie ma dużego wyświetlacza.

Jak informują włoscy blogerzy, Android Auto zyska nowe tapety, co stanowi  niewielki krok w kierunku większej personalizacji. Ponadto kierowcy zyskają możliwość samodzielnego wyboru, czy aktywować interfejs do jazdy po prawej, czy po lewej stronie.

google android auto news
foto: androidworld.it

Przeczytaj również