Google ogłasza nowość w Android Auto. Ten przycisk pokocha wielu kierowców

Od jakiegoś czasu Google wydaje się być mocno zaangażowany w dopieszczanie Android Auto i aplikacja ma coraz więcej możliwości. Tym samym oferuje kierowcom coś więcej niż tylko poprawki. W tym tygodniu pojawiły się dwie gorące nowości.

android auto
Podaj dalej

Google odsłania kolejne możliwości Android Auto

Amerykański gigant ciężko pracuje nad doposażaniem Android Auto w nowe użyteczne funkcje. Na początku tego tygodnia pojawiła się długo oczekiwana możliwość obsługi dwóch kart SIM, a teraz Google wprowadził nowy przycisk, który pokocha wielu kierowców.

To ikona do obsługi multimediów, która właśnie trafiła na dolny pasek aplikacji. To świetna wiadomość, bo ulepszanie Android Auto oznacza, że firma wie, jak ważny jest rozwój aplikacji i potrafi coś więcej niż serwowanie poprawek do poprzednich aktualizacji.

google android-auto-przycisk reddit
Reddit Sccabrian

Nowy przycisk od Google jest zawsze dostępny od ręki a firma obiecuje kolejne nowości

Ikonka do wyboru multimediów jest dostępna na dolnym pasku aplikacji. Jak ujawnia Google, kierowcy mogą jej dotykać bez względu na to, z jakiej aplikacji korzystają na ekranie.

Przycisk co prawda zauważono już na początku roku, ale do tej pory Google nie ujawniało, do czego służy i nie komentowało tego faktu.
Ikona sugeruje, że służy do obsługi multimediów, których możesz słuchać podczas jazdy tj. piosenek, wiadomości czy też podcastów.

Jak ujawnia sam Google, nowa funkcja jest dostępna dla użytkowników Android Auto, ale jak się okazuje, nie wszyscy kierowcy mogą z niej skorzystać. Dzieje się tak najprawdopodobniej dlatego, że jest to świeża funkcja. Wystarczy zatem kilka dni i powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników Android Auto.

Amerykański gigant ujawnił, że pracuje nad kolejnymi funkcjami Android Auto , w tym nad szybszym wyszukiwaniem muzyki w aplikacjach multimedialnych. Co oznacza, że pojawi się kolejna ikona, która znacznie uprości ten proces.

„Wkrótce będzie można używać głosu do szybszego wyszukiwania muzyki w aplikacjach multimedialnych w Android Auto. Wystarczy dotknąć nowej ikony wyszukiwania i wymienić ulubionego wykonawcę lub piosenkę, aby ją odsłuchać” – informuje Google

Niestety nie podano żadnych szczegółów w ETA dla tej funkcji. Wydaje się, że pojawią się wraz z wersją beta Android Auto.

Przeczytaj również