Google Maps zyskują nowoczesną funkcję. Nie każdy ją wypróbuje

Amerykański gigant po raz kolejny koncentruje się na użytecznych funkcjach Google Maps. Działa obecnie na kilku platformach jednocześnie, w tym Android Auto, CarPlay i Android Automotive. Obecnie opracował funkcję skierowaną specjalnie dla użytkowników Android Automotive.

google-maps-z nowa funcja android automotive 2
Podaj dalej

Google Maps rusza ze wsparciem dla kierowców samochodów elektrycznych

Google Maps to aplikacja, która stale się rozwija pod każdym możliwym względem. Producent pracuje nad nową funkcjonalnością nie tylko na Androida i iPhone’a, ale także w sieci i w samochodzie.

Niedawno producent ujawnił nową funkcję Google Maps stworzoną specjalnie na potrzeby Android Automotive. Ta funkcja stanowi duże wsparcie dla zarządzania baterią w elektrycznym samochodzie. Między innymi monitoruje temperaturę akumulatora w elektryku, a tym samym pomaga utrzymać optymalne wartości przed ładowaniem.

Aplikacja będzie współpracować z systemem, aby upewnić się, że bateria jest w pełni przygotowana do ładowania. Najprawdopodobniej wyśle informacje związane z lokalizacją stacji ładowania i czasem dojazdu do jej lokalizacji.

foto: Polestar

Nie wszyscy będą mogli z tej funkcji skorzystać

Dlaczego niewiele osób będzie ją mogło wypróbować? Powód jest oczywisty. Wciąż niewiele samochodów posiada Android Automotive. Aby system operacyjny zadziałał musi być fabrycznie zainstalowany przez producenta. Na razie jest on dostępny w niektórych samochodach marki Volvo, GM, a od 2023 planuje go wprowadzić Ford.

Użyteczna funkcja dostępna w Android Automotive jest bardzo dobrym argumentem przemawiającym za tym, by korzystać z aplikacji Google Maps w samochodach elektrycznych.
Nawigacja oferuje znacznie bardziej zaawansowane funkcje w Android Automotive.

Na przykład może monitorować istniejący zasięg elektryka i automatycznie sugerować stację ładowania tak, by bezpiecznie dotarli do celu.

Przeczytaj również