Google Maps z nową użyteczną funkcją. Pokaże kierowcom, ile wyniosą opłaty za przejazd

Chętnie wybierana przez kierowców aplikacja Google Maps oferuje coraz więcej. Amerykański gigant nieustannie pracuje nad tym by była bardziej użyteczna. Nowa funkcja jaka się pojawi dotyczy opłat za przejazd.

Google Maps z nową użyteczną funkcją. Pokaże kierowcom, ile wyniosą opłaty za przejazd
Podaj dalej

Opłaty za przejazd widoczne Waze trafią do Google Maps

Kierowcy korzystający z Google Maps lub należącej do giganta Waze wiedzą, że stara się on modyfikować użyteczność swoich aplikacji. Wiele istotnych i przydatnych funkcji obecnych w Waze trafia do nawigacji Google Maps.

Najnowsza z funkcji jaka trafi do głównej aplikacji giganta dotyczy opłat za przejazd. Kierowcy mogą się spodziewać, że będą mogli oszacować koszt swojej podróży. Będzie to jednak wyglądać nieco inaczej niż w Waze.

Chociaż ta przydatna funkcja nie jest nowością, bo mówiono o niej już w kwietniu, to wdrożenie jej do aplikacji ruszyło w czerwcu.
Niektórzy kierowcy już widzą w aplikacji szacowane koszty podróży

Google planuje stopniowo udostępniać w nawigacji nową funkcjonalność. Na tę chwile amerykański gigant potwierdził, że Goole Maps uwzględnia już ok 2000 płatnych dróg.

Jeśli chodzi o kraje, które mogą już z nowej funkcji korzystać są to USA, Indie i Indonezja. Google nie zamierza na tym poprzestać i uruchomi informacje o opłatach w kolejnych krajach. Jak działa funkcja szacowania opłat drogowych?

google-maps-toll ceny przejazdu za autostrady
Google

Ile kosztuje przejazd zobaczysz zanim wyruszysz w trasę z Google Maps

W aplikacji Google Maps, ceny opłat drogowych są widoczne dla kierowców przed faktycznym rozpoczęciem nawigacji do celu. Mówiąc prościej po zdefiniowaniu celu podróży i wyszukaniu trasy, nawigacja wyświetla podgląd szacunkowych opłat za przejazd.

Nie będzie jednak można zobaczyć ceny za każdy przejechany odcinek, ale cena przejazdu obejmie całą trasę. Taka funkcja może się pojawić w kolejnych aktualizacjach.

Google twierdzi, że szacunki cen opłat za przejazd z Google Maps opracowano tak, by były jak najbardziej dokładne. W tym celu amerykański gigant korzysta z informacji dostarczanych przez punkty poboru opłat.

To nie jest proste, bo może się zdarzyć, że ceny się zmienią. Google Maps korzysta bowiem z informacji takich jak dzień tygodnia, dostępność kart płatniczej a także wysokość opłaty drogowej w momencie spodziewanego dotarcia do punktu opłat.

tryb samochodowy Google
foto Google

Sam wybierasz z jakiej drogi chcesz skorzystać

Przed rozpoczęciem podróży ważna jest konfiguracja nawigacji. Ma ona kluczowe znaczenie dla zaplanowania wydatków na opłaty za przejazd. Tak jak wcześniej, kierowcy będą mogli wybrać czy chcą jechać płatnymi trasami, czy je omijać.

Bez wątpienia funkcja wyświetlania opłat za przejazd jest w trakcie rozwoju, a finalna wersja będzie dużo lepiej dopracowana, kiedy trafi do większej liczby kierowców.

Nie wiadomo kiedy Google Maps rozszerzy zasięg nowej funkcji w Polskę i wiele innych krajów Europy. Stanie się to na pewno kiedy będzie lepiej dopracowana. Co nie zmienia faktu, że będzie posiadać jedną z ważniejszych funkcji w nawigacji.

https://wrc.net.pl/mh-android-auto-z-nowa-usterka-problem-pojawia-sie-w-roznych-modelach-telefonow

 

Przeczytaj również