Google Maps pokazało rywalom, kto tu rządzi. Wystarczy zobaczyć najnowszą aktualizację

Google Maps rywalizuje z Waze i konkurentem od Apple od wielu lat. Ostatnia aktualizacja nawigacji nie pozostawia złudzeń, kto jest numerem jeden, jeśli chodzi o świetne rozwiązania.

google maps komendy
Podaj dalej

Apple Maps mogą pomarzyć o takiej funkcjonalności

Google wprowadza dużą aktualizację, a tym samym pokazuje konkurencji od Apple, jak się to robi dla dużej liczby użytkowników. Pomimo tego, że Apple Maps i jego odpowiednik od Google regularnie oferuje użytkownikom szereg ulepszeń i funkcji, to ten pierwszy nigdy się z tym nie spieszył.

Mówiąc prościej wszelkie ulepszenia Apple Maps, trafiają do użytkowników bardzo rozłożone w czasie. Czasami mijają lata, zanim trafią do wszystkich użytkowników. O tym, że Google działa szybciej i precyzyjniej świadczy najnowsza aktualizacja map czeskiej Pragi.

google maps praga

Gruntowny remont Google Maps staje się faktem

Już w zeszłym roku amerykański gigant informował, że przeprowadzi kompletną przebudowę nawigacji. Potwierdzeniem tego, że nie rzucał słów na wiatr,  jest najnowsza zaktualizowana mapa Pragi.

Przebudowa map objęła m.in. chodniki, przejścia, sygnalizacje i wyspy dla pieszych. Najnowsza aktualizacja wygląda świetnie i przyda się nie tylko kierowcom, ale także pieszym. Ulepszenia zawierają bardzo szczegółowe informacje, które trafią do ogromnej liczby użytkowników.

Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zaktualizowana mapa to bardzo wygodne i przydatne narzędzie do przemieszczania się po mieście.

To dopiero początek zapowiadanych zmian, bo zmiany wkrótce obejmą kolejne lokalizacje. Szczegóły niestety nie są znane.

źródło:Autoevolution

Przeczytaj również