Fiat zawojuje rynek zupełnie nowym modelem. Dacia już się go boi, bo jest dużo tańszy

Fiat zawojuje rynek zupełnie nowym modelem. Dacia już się go boi, bo jest dużo tańszy

Fiat z nowym elektrykiem Dacia już się boi

Podaj dalej

Fiat nie jest marką niskobudżetową jak Dacia, ale ma asa w rękawie w postaci tanich modeli. Mamy tu na myśli politykę cenową, jaką producent stosuje do swoich modeli jak 500 czy Panda. Nie należą one do asów jakości, ale pod tym względem wypadają lepiej niż rumuńska budżerowa marka.

Fiat ze względu na ceny to wciąż chętnie wybierany producent

Włoski Fiat podobnie jak inne marki, w tym Dacia stawia na elektryfikację. Pod tym względem najtańszy samochód to Spring, ale to już wkrótce się zmieni. To dlatego, że wersje mikrohybrydowe Pandy i w pełni elektryczne 500 są jednymi z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych.

Producent zauważył ten fakt i w pogoni za sukcesem pracuje nad nowym modelem, który zrewolucjonizuje rynek samochodów elektrycznych. Stanie się tak dlatego, że planuje, by kosztował mniej niż Dacia Spring.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez avarvarii future cars (@avarvarii)

Elektryczna Panda będzie się lepiej sprzedawać niż Dacia Spring

Włoski producent wprowadzi na rynek nową, w stu procentach elektryczną Pandę z myślą o supersprzedaży. Elektryczna wersja popularnego modelu, o atrakcyjniejszym wizerunku niż dotychczas będzie idealnym crossoverem dla kierowców, którzy chcą się poruszać po mieście tanim i elektrycznym samochodem.

Obecna spalinowa Panda jest już tańsza niż Sandero, w związku z tym Fiat zrobi to samo z nową elektryczną Pandą w relacji do Springa . Mówi się, co jeszcze nie zostało oficjalnie potwierdzone, że ten nowy model kosztować w wersji podstawowej jedyne 18 000 euro. Tę cenę, będzie można jeszcze obniżyć.

Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, ale jest oczywiste, że Fiat będzie musiał go ulepszyć, bo moc zaledwie 45 koni mechanicznych to jeden z powodów, dla którego niewielu będzie go chciało kupić. Gdyby mechanicznie nawiązywał do obecnego 500e, mógłby oferować funkcjonalność auta miejskiego.

Projekt od Avarvarii, który widać na zdjęciu, już rozwinął ogólne linie nowej Pandy , która zyska solidniejszy wizerunek niż ma obecna. Ze względu na sukces modelu 500e, Dacia już się obawia elektrycznej konkurencji w postaci Pandy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News