Ferrari stworzyło model, na który możesz sobie pozwolić. To pierwszy model LEGO Technic z Ferrari

Ferrari stworzyło model, na który możesz sobie pozwolić. To pierwszy model LEGO Technic z Ferrari

Lego Technic Ferrari-488 GTE 4

Podaj dalej

Lego i Ferrari po raz pierwszy nawiązały współpracę ponad 15 lat temu. Ich najnowszy projekt, miniaturowa wersja 488 GTE, jest pierwszym modelem Technic.

Model jest zaprojektowany z myślą o entuzjastach powyżej 18 roku życia. Mierzy 48 cm długości i składa się z 1677 elementów. Spełnia oczekiwania i wygląda jak coś, co można z dumą postawić na biurku.

Lego Technic Ferrari-488 GTE 4
fot. Lego

Pierwsze w historii Ferrari LEGO Technic

W umieszczonym pośrodku silniku V8, znajdują się ruchome tłoki i obrotowa kierownica, co zapewnia jeszcze większy realizm. Wszystkie detale czyli elementy aerodynamiczne, przednie oraz tylne zawieszenie i wisienka na torcie- logo na kierownicy, robią wrażenie. Producent zadbał również o trójkolorowe malowanie w kolorze czerwonym, białym i czerwonym, naklejkę sponsora i pasujący numer startowy nr 51.

„Dużo bawiłem się klockami Lego, kiedy byłem dzieckiem. Kiedy zobaczyłem tę replikę Ferrari 488 GTE, byłem pod wielkim wrażeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę niektóre funkcje” – powiedział Alessandro Pier Guidi, kierowca Ferrari GT Competizioni. „Muszę powiedzieć, że widok modelu Lego Technic samochodu, na którym ścigałem się i nosiłem swoje nazwisko, sprawił, że jestem bardzo dumny”.

Zestaw, który daje możliwość złożenia repliki prawdziwego samochodu wyścigowego Ferrari, jest zwycięzcą wśród prezentów

 

Miniatura 488 GTE trafi na sprzedaż dopiero w styczniu 2021r. Kupisz ją na oficjalnej stronie duńskiej firmy oraz w sklepach z zabawkami na całym świecie. Cena po aktualnym kursie euro, wyniesie ok.830zł.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News