Fernando Alonso został potrącony przez samochód. Hiszpański kierowca ma złamaną szczękę

Dwukrotny mistrz świata Fernando Alonso uległ wypadkowi drogowemu, podczas jazdy na rowerze w Szwajcarii. Hiszpan, który w tym sezonie wraca do Formuły 1 po dwuletniej nieobecności, według informacji swojego  zespołu jest „świadomy i dobrze się czuje”.

Fernando Alonso
Podaj dalej

Alpine poinformowało, że Alonso dziś przejdzie dalsze badania lekarskie, ale nie ujawnia szczegółów.

Czy Fernando Alonso będzie mógł rozpocząć sezon w Bahrajnie?

 

Źródła bliskie Alonso podają, że Hiszpan został potrącony przez samochód w pobliżu jego domu w Lugano. Istnieją poważne obawy, że ma złamaną szczękę. Według informacji zostanie przewieziony do Berna, gdzie znajduje się specjalistyczna jednostka zajmująca się takimi obrażeniami.

Incydent rodzi pytanie, czy Alonso będzie mógł rozpocząć sezon w Bahrajnie w przyszłym miesiącu. Testy przedsezonowe ruszą w Bahrajnie w dniach 12-14 marca, przed pierwszym wyścigiem 26-28 marca.

Fernando Alonso

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Alonso, zwycięzca 32 Grand Prix i mistrz świata w 2005 i 2006 roku, opuścił F1 pod koniec 2018 . W międzyczasie przez dwa lata zdobył drugie z rzędu zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, dwukrotnie rywalizował w Indianapolis 500 i wziął udział w Rajdzie Dakar.

Fernando Alonso już raz w swojej karierze przegapił początek sezonu z powodu kontuzji. Kiedy wrócił do McLarena w 2015 roku, doznał wstrząsu mózgu w wypadku podczas testów przedsezonowych.

Przeczytaj również