Elon Musk po cichu testuje linie montażowe Giga Berlin? Fani namierzyli świeżutką Teslę Model Y

Elon Musk wciąż nie może ruszyć pełną parą w niemieckiej Giga Berlin, ale to nie stoi na przeszkodzie, by Tesla przygotowywała się do produkcji. Obserwatorzy terenów fabryki właśnie wypatrzyli coś ciekawego i spekulują, że to pierwsza świeżutka przedprodukcyjna Tesla Model Y.

Tesla Model Y Elon Musk Giga Berlin
Podaj dalej

Na parkingu Giga Berlin odkryli świeżutką Teslę Model Y z przyciemnionymi szybami

Fani Tesli spekulują na Twitterze, że Elon Musk po cichu testuje linie montażowe. Jeden z nich zamieścił zdjęcia świeżutkiego Modelu Y z przyciemnionymi szybami, który stał na parkingu niemieckiej Giga Berlin. Skąd domniemania, że Tesla już jest blisko by ruszyć z produkcją?

Jeśli się dobrze przyjrzysz, elektryczny samochód na pierwszy rzut oka jest świetnie wykonany. Świadczą o tym bardzo spójne szczeliny między panelami. Nie jest to również samochód, który był eksportowany z Chin, dlatego, że nie posiada chlapaczy. Ponadto brak numerów rejestracyjnych sugeruje, że  to model przedprodukcyjny.

Fabryka w Grünheide może przygotowywać się do rozpoczęcia produkcji

Rzekome przedprodukcyjne egzemplarze Modelu Y zauważono w Giga Berlin pod koniec ubiegłego tygodnia, około 18 listopada. Trzy sztuki Modelu Y w kolorach białym, czerwonym i czarnym, kilkakrotnie przejeżdżały przez tor testowy Giga Berlin. Dwa dni później sfotografowano na parkingu fabryki czarną Teslę Model Y.

Zdjęcia wskazują na to, że jest to Dual Motor Model Y. Jeśli patrzeć na konfigurator Tesli w Niemczech, to dostawy Tesli Dual Motor Model Y Performance przewiduje się na początek 2022 roku. Wersja Dual Motor Long Range pojawi się w okolicach lutego przyszłego roku.

Tesla Model Y Elon Musk Giga Berlin 2
Twitter: Tobias Lindh

Elon Musk wciąż czeka na zgodę Brandenburskiego Urzędu Ochrony Środowiska. Jest niezbędna, by mógł oficjalnie rozpocząć produkcję Modelu Y w fabryce pod Berlinem.

W zeszłym tygodniu ruszyła nowa runda debat nad możliwością udzielenia zezwolenia na rozruch Tesla Giga Berlin. Nawet gdyby ostateczna decyzja zapadła na dniach, nie ma co liczyć, że Tesla dostarczy samochody z niemieckiej fabryki jeszcze w tym roku.

Przeczytaj również