Elon Musk oznajmił na Twitterze, że rzuca pracę i będzie influencerem. Czy to efekt chmury dymu, czy poważna deklaracja?

Elon Musk oznajmił na Twitterze, że rzuca pracę i będzie influencerem. Czy to efekt chmury dymu, czy poważna deklaracja?

elon musk

Podaj dalej

Elon Musk przy piątku oznajmił światu, że rozważa odejście z pracy, a świadczy o tym nieco dziwaczny wpis na Twitterze. Powinniśmy się już przyzwyczaić do kontrowersyjnych wpisów, ale patrząc na ostatnie poczynania- może powinniśmy uwierzyć?

Elon Musk ma dość Tesli i pisze, że chce być influencerem

Ostatnie wiadomości z Twittera szefa Tesli wskazują na to, że Elon Musk ma dość bycia CEO  Tesli i jak pisze, ​​​​rozważa „zrezygnowanie z pracy”. Tak ot, bez zbędnego owijania.

To nie pierwsza kontrowersyjna wiadomość Elona, bo wszyscy pamiętamy tę sprzed trzech lat, po której oskarżono go o manipulację rynkową.

Piątkowy wpis na Twitterze, jaki udostępnił  brzmiał: „ Rozważam rzucić pracę i zostać pełnoetatowym influencerem. Co myślicie?

 

Jak można było się spodziewać, jego fani nie potraktowali go poważnie i przedstawiali mu niemniej „poważne” propozycje. Niektórzy oferowali pomoc w kręceniu filmów na YouTube i zdobywaniu subskrybentów, czy też rozważali możliwość pobierania opłat za jeden wpis w wysokości 1 dolara. Inni zaś słusznie wskazywali, że już dziś Elon jest influencerem.

Jak by nie patrzeć, CEO Tesli w pewnym sensie żyje Twitterem i od czasu do czasu chyba większa ilość dymu powoduje, że wpada na różne niecodzienne pomysły, takie jak słynny tekst- „rozważam kupno Tesli prywatnie za 420 USD ” z 2018 roku, co w efekcie postawiło na równe nogi Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Tak jak wszystkie wcześniejsze tweety, ten ostatni też nie wyjaśnia, czy Musk poważnie podchodzi do rezygnacji z funkcji CEO Tesli. Jakiś czas temu rozważał o tym, by mieć więcej czasu dla siebie, a nie tylko pracować dzień i noc. Później zaś powiedział, że jeszcze przez kilka lat będzie szefem Tesli. Wygląda na to, że jak zwykły człowiek,  Elon też ma czasami dość swojej dobrzej płatnej „roboty”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News