Do sieci wyciekły wyjątkowe zdjęcia nowego Porsche GT3

Do sieci wyciekły wyjątkowe zdjęcia nowego Porsche GT3

Podaj dalej

Zdjęcia nadchodzącego Porsche 911 GT3 wyciekły do internetu przed oczekiwaną premierą w nadchodzących miesiącach. Dwa z nich opublikowane na hiszpańskim forum Cochespias są wyjątkowe.

Przedstawiają tablicę rozdzielczą GT3 nowej generacji, która jest w dużej mierze identyczna z mniejszymi modelami 911 Carrera i Turbo.

porsche 911 GT3 2021 interior 2
porsche 911 GT3 2021 fot. Wilco Blok IG

Diabeł tkwi w szczegółach

Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej, zauważysz pewne szczegóły charakterystyczne dla GT3. Na przykład logo GT3 na wyświetlaczach zestawu wskaźników, zamszową kierownicę Race-Tex (opcja 350 USD w modelach Turbo S , ale prawdopodobnie standard w GT3) oraz grafikę  profilu samochodu.

porsche 911 GT3 2021 interior2
fot. Wilco Blok IG

Obecność obrotomierza z żółtym akcentem i czerwoną linią 9000 obr./min, a także trzech pedałów i ręcznej dźwigni zmiany biegów między siedzeniami, potwierdza to, czego wielu już się spodziewało: nowy GT3 napędzany będzie wysokoobrotowym, wolnossącym silnikiem.

Będzie to ulepszona wersja 4 litrowej jednostki 718 Spyder i Cayman GT4 , połączonej z sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

Prototypy z Nurburgring bez kamuflażu

Zdjęcia z toru, choć mało wyraźne przedstawiają duże bardzo wyeksponowane tylne skrzydło  „łabędzią szyję”. Prototypy GT3, zostały dostrzeżone podczas testów na Nurburgring już w ostatnich miesiącach.

porsche 911 GT3 2021
fot. Wilco Blok IG

Dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów, też  znajdzie się w ofercie

Biorąc pod uwagę, że poprzednia generacja rozwijała 493 KM i 460 Nm, w nowym modelu moc będzie bliższa 522 KM i 500 Nm. Całość uzupełni szereg ulepszeń podwozia i zawieszenia, aby ulepszyć już szybkie działanie na torze.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News