Tanie i nieźle wyposażone SUV-y pomimo dobrej ceny nie zrobiły kariery
Jeśli popatrzeć na historię SsangYong Motor, to trudno mówić o paśmie sukcesów. Po rebraningu we wrześniu 2023 roku firma oficjalnie ogłosiła globalną zmianę marki swoich samochodów na skrótowe KGM. Na rynku europejskim od 2024 roku ostatecznie wycofała z użycia termin SsangYong.
Marka oferująca na polskim rynku 7 SUV-ów o różnych rozmiarach i funkcjonalnościach oraz dwa pickupy wciąż szuka recepty na sukces. Gwiazdorskie Tivoli, Torres i Rexton wciąż mają trudności, by przebić się do czołówki najchętniej kupowanych. Pomimo rabatów, etykiety eko i zastosowanych ulepszeń ciężko mówić o sukcesie.
Teraz południowokoreańska marka postanowiła postawić na współpracę z Chery Automobile. Chińczycy mają na swoim koncie wiele udanych produktów i technologie, których brakuje w SUV-ach KGM.

Chery i KGM na początek wspólnie opracują model SE-10
W dniu 2 kwietnia Chery i KGM (dawniej Ssangyong Motor) podpisały umowę o wspólnym opracowywaniu średnich i dużych SUV-ów.
Samochody trafią nie tylko na rynek koreański. Nowe produkty KGM staną się bowiem globalnymi. W Wuhu w Anhui odbyła się ceremonia podpisania umowy z Chery Automobile w sprawie wspólnego rozwoju średnich i dużych SUV-ów. Obie strony zacieśnią współpracę techniczną.
Podpisanie umowy jest realizacją konkretnego planu zakładającego współpracę między obiema stronami, po podpisaniu umowy o strategicznym partnerstwie i licencjonowaniu platformy z Chery Automobile w październiku ubiegłego roku.
Obie strony będą wspólnie rozwijać średnie i duże SUV-y na rynek Korei i międzynarodowy. Zacieśnią współpracę w wielu obszarach, takich jak autonomiczna jazda i architektura E/E (sprzęt i oprogramowanie elektryczne/elektroniczne itp.) oparta na pojazdach zdefiniowanych programowo.
Podaje się, że nazwa projektu średniego lub dużego nowego SUV-a to „SE-10”. Zakończenie prac planowane jest przed rokiem 2026. Termin premiery nie jest jeszcze znany. Jeśli chodzi o napędy, to KGM planuje nie tylko rozszerzyć swoją ofertę pojazdów zasilanych paliwem stałym. Rozszerzy także gamę modeli przyjaznych dla środowiska. Strategiczne partnerstwo pozwoli marce na wykorzystanie globalnej platformy Chery Automobile. Czy to da KGM przepustkę do sławy rywali, nie wiadomo, ale na pewno pozwoli na powiew świeżości w ofercie produktów marki. Dobra relacja jakości i ceny pozwala wyróżnić się w topowym segmencie. Widać to doskonale w słupkach sprzedaży marek tj. Omoda i Jaecoo, które należą do Chery Automobile.
źródło: KG Mobility