Dacia znów ma sprzedażowy hit. Taki SUV to efekt doskonałej pracy budżetowej marki - rywale tego nie oferują

Wiadomo nie od dziś, że Dacia znalazła klucz do topowych pozycji w rankingach sprzedaży. Nie zamierza na tym poprzestać, bo konkurencja nie śpi. Na sukces rumuńskiego producenta przekłada się nie tylko doskonały stosunek jakości do ceny. Duża zasługa przypada też na fakt, że sięga on po nowe rozwiązania, by napędzić sprzedaż.

Dacia duster extreme wnetrze
Podaj dalej

Rywale Dacii tego nie robią- a może powinni?

Nie jest tajemnicą, że kiedyś na samochody Dacii patrzyło się z góry. Dziś niektóre z modeli producenta stały się wzorem nawet dla marek premium i osiągnęły to, o czym mogą pomarzyć. W Europie życzliwie patrzy na nie tysiące kierowców, a jeszcze wielu będzie spoglądać w przyszłości. To dlatego, że nie każdy chce przepłacać za środek transportu i chętnie wybierze taki, który ma wszystko, czego potrzebuje i do tego w atrakcyjnej cenie.

Dacia Sandero to w 2022 roku drugi najczęściej rejestrowany model. To duży sukces jak na budżetową markę, który bardzo cieszy całą grupę Renault. Proste modele producenta w nowej stylizacji poprawiają sprzedażowe słupki, a poziom ich wykonania jest znacznie wyższy niż kiedyś.

Co ważne w Dacii doskonale wiedzą, jak można eksploatować swoje modele. Oferują nawet wersje Extreme, której rywale nie mają. To spory błąd, bo na takie wykończenie SUV’a od Dacii decyduje się coraz więcej klientów. W czym tkwi tajemnica jej popularności?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dacia España (@dacia_esp)

Dacia doskonale je wyposaża i nawet daje do testowania

Kierowcy dziś chętnie wybierają samochód z nadwoziem SUV, jako codzienny środek transportu. Dacia ma taki w dobrej cenie i wcale niezłym wyposażeniu. Ci, którzy są zainteresowani posiadaniem jednego z jej modeli, powinni wiedzieć, że od jakiegoś czasu producent przekształcił swoje topowe modele w świetnie wyposażone eleganckie wersje Extreme. To oczywiście bez bardzo eleganckiego wzrostu ceny, jak to bywa w przypadku konkurencyjnych marek.

Na takie wykończenie decyduje się 70% kupujących takie modele. Ile trzeba za nie zapłacić? Cena podstawowa Dacii Duster w tej konfiguracji to 94 500 zł. W wersji z napędem cztery koła wydatek wzrośnie o 20 000 zł. To niewiele jak na samochód, który świetnie się sprawdzi nawet w terenie. Producent pozwala nawet na sprawdzenie tej tezy w rzeczywistości. Organizuje w tym celu w Polsce, Dacia Extreme Tour.

dacia sandero stepway extreme
Dacia

Co oferuje Dacia w standardowej wersji Dustera i Joggera Extreme?

W samochodzie z tym eleganckim wykończeniem kierowca otrzyma między innymi:
– system Multiview Camera,
– obręcze kół ze stopu metali lekkich 17″,
– kierownice pokrytą skórą ekologiczną,
– światła do jazdy dziennej LED,
– system wspomagania parkowania tyłem,
– automatyczną klimatyzację.

Taki SUV fabrycznie posiada także system monitorowania martwego pola (BSW), ESP + system wspomagania ruszania pod górę HSA, układ wspomagania nagłego hamowania (AFU), poduszki przednie boczne i kurtynowe, system kontroli ciśnienia w oponach. Na paliwo dużo się nie wyda, bo Dacia Duster Extreme posiada fabryczną instalację LPG.

Jogger w wersji Extreme to wydatek 90850 zł. W standardzie znajdzie się m.in. system multimedialny Media Display 8” (replikacja smartfonu, radio DAB,4 głośniki, Bluetooth, 1xUSB), szyby przednie i tylne regulowane elektrycznie z włącznikiem impulsowym po stronie kierowcy, elektryczne i ogrzewane lusterka boczne, kamera cofania, luterko wsteczne z ustawieniem dzień/noc. Podobnie jak w przypadku Dustera samochód posiada fabryczną instalację LPG.

Wygląda na to, że ekstremalnie elegancka Dacia, to po raz kolejny wyraz doskonałej pracy marki. Czytaj także: Przejąć tron od Toyoty będzie im trudno, ale mają świetny model w dobrej cenie. Ostro teraz konkuruje z Dacią

Przeczytaj również