Dacia Sandero nie jest królem niskich kosztów zakupu w Polsce. Pojawił się nowy i odebrał tron rumuńskiej marce

Dacia Sandero nie jest królem niskich kosztów zakupu w Polsce. Pojawił się nowy i odebrał tron rumuńskiej marce

dacia nie jest krolem tylko toyota

Podaj dalej

Budżetowa Dacia nie zanotowała sprzedażowego sukcesu w sierpniu, ale wiadomo, że ogólnie nie jest to najlepszy miesiąc dla motoryzacji. Wielu potencjalnych chętnych na zakup było na wakacjach, więc wszystkie marki odnotowały spadki. Jedna z nich ma jednak powody do świętowania, bo zaczyna się zadomawiać na sprzedażowym tronie należącym najczęściej do Dacii.

Dacia Sandero jest najtańsza, ale tron zgania coś droższego

Podobnie jak inne marki, Dacia nie może uznać sierpnia ogólnie za udany pod względem sprzedaży. Na sprzedane ogółem w Polsce 33 753 samochody osobowe, 1955 egzemplarze sprzedała Toyota. Tym samym model Corolla zgarnął podium i króluje, spychając na drugą pozycję Dacie Duster (1236 sprzedanych egzemplarzy).

Dacia Duster jest znacznie tańsza niż Toyota Corolla, ale to nie jedyne czym może się pochwalić. Ma kilka świetnie sprzedających się modeli, chętnie wybieranych przez klientów indywidualnych w Polsce. Modele Toyoty najchętniej wybierają klienci biznesowi. Nie jest to tania marka jak Dacia, ale oferuje świetne modele w relacji jakości do ceny.

Toyota bezkonkurencyjna nie tylko w sierpniu

Toyota Corolla już kolejny po raz kolejny nie pozostawia konkurencji pola do popisu. Japoński model użytkowy przez dwa miesiące z rzędu wygrał z budżetową tanią Dacią. Czym zdobył serca Polaków?

Nowa Corolla jest dostępna od 117 900 zł, to znacznie więcej niż trzeba wydać na Dustera od Dacii. Różnica jednak polega na tym, że oferuje to, czego próżno szukać w nowych modelach Dacii. Popularność japońskich modeli wynika w głównej mierze z dużej oferty modeli hybrydowych. Ponadto w wersji podstawowej Toyota Corolla oferuje m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych, rowerzystów  i motocyklistów, klimatyzację automatyczną (dwustrefową), kamerę cofania, 16″ felgi aluminiowe, system multimedialny  Toyota Smart Connect  z kolorowym ekranem dotykowym (10,5″ HD).

Japończycy są bezkonkurencyjni nie tylko w Polsce. Toyota Yaris jest najlepiej sprzedającym się modelem w Hiszpanii w sierpniu. Rzadko się zdarza by trafiała na najwyższe pozycje w tamtejszych rankingach. W zeszłym miesiącu wyprzedziła Dacię, która jest najpopularniejszym sprzedawcą w Hiszpanii. Chociaż prawdą jest, że Yaris zajmuje w tym roku 12. miejsce w klasyfikacji generalnej , ten dobry wynik potwierdza słuszność zaangażowania Toyoty w silniki hybrydowe. To idealna opcja dla tych, którzy chcą mieć model zarówno do codziennego użytku w mieście jak i na wyjazdy. Etykieta ECO DGT również ma znaczenie.

Dacia podjęła trudną decyzję i nie będzie już tego sprzedawać klientom. Szybciej niż ktokolwiek się spodziewał

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News