Dacia już nie ukryje, że ma problem. Zupełnie inny od Joggera model stanął oficjalnie na ważnym podium

Dacia do tej pory tak chętnie kupowana w Europie, nie miała wystarczająco silnej konkurencji, która zagroziłaby jej stanąć na czołowym miejscu na sprzedażowym podium. Świetnie sprzedające się modele spalinowe doczekały się wersji z paliwem LPG, co w czasach bycia eko stanowi świetną i oszczędną opcję. Na dodatek w ofercie Dacii pojawił się także model w pełni elektryczny i nie tak drogi, jak modele konkurencji. Czy to odpowiedni klucz do kolejnego sukcesu?

mg4 ev nr 1 dacia jogger nr2
Podaj dalej

Dacia byłaby numerem jeden, gdyby nie jeden szczegół

Sukces, jaki osiągnęła Dacia, niewątpliwie może budzić podziw. Konkurencja z niedowierzaniem jeszcze niedawno śledziła słupki sprzedażowe, nie spodziewając się tak silnej konkurencji ze strony budżetowej marki. Tymczasem kierowcy, którzy przepłacać nie lubią, chętnie kupują modele rumuńskiego producenta. Jakość nie jest najgorsza, a cena atrakcyjna i mają wszystko, co potrzeba.

Konkurencja wzięła przykład z Dacii, ale ta, której najbardziej marka z Rumunii musi się obawiać, nawet nie pochodzi z Europy. Należy do azjatyckiego giganta Saic Motors i właśnie stanęła na ważnym podium, zgarniając tytuł samochodu roku 2023 w Wielkiej Brytanii. Perfekcyjnym samochodem nie jest tam ani auto spalinowe, ani elektryk Dacia Jogger tylko MG4EV.

Dacia dopiero druga w plebiscycie UK Car of the Year 2023

Ten pięciodrzwiowy hatchback ma imponujący standardowy zasięg 320 km. W modelu Long Range MG4 wzrasta on do 440 km. Żywotność baterii to często problem, ale kierowcy MG4 nie muszą się go obawiać. To dlatego, że samochód można naładować od 10 do 80% w zaledwie 35 minut.

Model azjatyckiego producenta, jak każdy nowy posiada szereg użytecznych funkcji i technologii. Są kamery systemu parkowania 360, aplikacja iSMART, czy kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala. Nie dziwi, że elektryczna Dacia Jogger zajęła zacną drugą pozycję na podium. Tuż przed Toyotą GR86, która na otarcie łez otrzymała tytuł Najlepszego Coupé w 2023 r.

„MG4 udowadnia, że ​​samochody elektryczne mogą być niedrogie, praktyczne i atrakcyjne dla wszystkich obszarów rynku motoryzacyjnego. W pełni naładowany zapewnia więcej niż wystarczającą liczbę mil na większość podróży, podczas gdy stylistyka i dynamika jazdy spełniają dwa inne ważne kryteria dla konsumentów. Zasłużony zwycięzca elektrycznej przyszłości” – tak uzasadnił wybór dyrektor UK Car of the Year Awards.

NIE PRZEGAP

https://wrc.net.pl/mh-od-kwietnia-nowy-obowiazkowy-wydatek-dla-polakow-niektorym-zniknie-z-portfela-nawet-1500-zl

 

Przeczytaj również