Dacia Dokker zmienia się w najtańszy kamper na rynku. Oferuje niezależność za jedyne 46 000 złotych

Nowa Dacia Dokker Yevana, czyli przekształcony popularny van budżetowej marki to świetna propozycja na niedrogi kamper dający niezależność w podróżowaniu. Hiszpańska firma, która sprzedaje i wynajmu je samochody kempingowe dokonała świetnej adaptacji Dokkera. W takim wydaniu oferuje wygodne zakwaterowanie i szereg użytecznych funkcji.

dacia-dokker-yevana-camperjpg
Podaj dalej

To pierwszy kamper z logo Dacia, na który nie wpadł do tej pory producent

Dacia do tej pory nie posiada w swojej ofercie kampera, co nie przeszkodziło Hiszpanom uczynić z popularnego Dokkera samochodu, który oferuje wiele, za niewielkie pieniądze.

Dacia Dokker Yevana to budżetowy model wyposażony we wszystkiego rodzaju udogodnienia. Pozwala przeżywać wspaniałe przygody na kółkach w bardzo wygodny sposób. Wewnątrz znajduje się komfortowe podwójne składane łóżko, kuchnię z umywalką, prysznic i lodówkę. Ponadto we wnętrzu Dokkera zaadaptowanego przez Yevanę znajduje się również 32-litrowy zbiornik czystej wody.

dacia dokker najtańszy kamper
www,yevana.com

Na takie zastosowanie modelu budżetowej marki czekało wielu kierowców, a zwłaszcza fani Dacii. Taka sytuacja to świetna okazja dla twórców gotowych zaadaptować przestronne wnętrze taniego vana. Specjaliści od Yevana to hiszpańska firma zajmująca się sprzedażą i wynajmem samochodów kempingowych. Teraz ma w swojej ofercie przerobionego Dokkera.

Do zasilania instalacji elektrycznej  Dacii służy panel słoneczny zamontowany na dachu i akumulator 100 Ah wraz z falownikiem 600 W.

dacia dokker yevana kamper
www.yevana.com

Sposób na życie i tanie podróże

Dacia Dokker ma w kabinie wystarczająco dużo miejsca, by stworzyć środowisko życia z wieloma udogodnieniami. Mechanicznie samochód oferuje dwie wersje silnika pod maską. Kierowcy mogą wybrać między 110-konną jednostką dwupaliwową jednostką 1,6 SCe zasilaną LPG, albo dieslem 1.5 Blue dCi o mocy 95 KM. Każda z nich oferowana jest z manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła.

dacia dokker wnetrze kamer

Ile kosztuje Dacia Dokker z nadwoziem kampera?

Na stronie hiszpańskiej firmy znajduje się informacja, że „kamperyzacja” Daci to na początek wydatek 9750 euro (45 000 zł). Cena obejmuje podatek VAT i legalizację.

Biorąc pod uwagę, że używany Dokker to dziś wydatek rzędu 48 000 zł,  w rezultacie przeróbek otrzymujemy kampera za niecałe 84 000 zł. Finalny rachunek stanowi wystarczającą zachętę do tego, by wejść na rynek z takim tanim i świetnym produktem. Dla tych, którzy cenią sobie niezależność to niewątpliwie świetna propozycja. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że może zabrać na pokład cztery osoby.

Podsumowując, jedyne co trzeba zrobić to znaleźć używaną Dacię i niezłym stanie, by cieszyć się najtańszą formą spędzania wolnego czasu w podróży lub podczas wakacji.

Przeczytaj również