Dacia czyli śmiesznie niska cena i śmiesznie niski wynik testów

Zachwytów nad modelami Dacia, które niewątpliwie jako nowe samochody mają świetną cenę, nie ma końca. Tymczasem testy Euro NCAP, odkryły w czym tkwi jej tajemnica.

dacia testy zderzeniowe
Podaj dalej

Organizacja Euro NCAP od lat czuwa nad bezpieczeństwem kierowców i przeprowadza szereg testów zderzeniowych i testów bezpieczeństwa na modelach samochodów. Na testy tym razem wjechały dwa nowe modele Daci: Sandero i Logan. Wyniki pozostawiają wiele do życzenia.

Dacia jest tania i mało bezpieczna?

Wynik ogólny jest zaskakujący, biorąc pod uwagę, że poprzednicy z rocznika 2013, wypadli dużo lepiej. O co chodzi zatem? Otóż kryteria testów nieco się zmieniły, a wręcz zaostrzyły. Jakby nie patrzeć różnica 10 % na korzyść poprzednika, pod względem ochrony dorosłych, zastanawia.

Euro NCAP rozbiła dwie najnowsze Dacie: Logan i Sandero Stepway,  a uzyskany wynik to zaledwie 2 na 5 gwiazdek. Skąd ten słaby wynik? Otóż oba modele nie mają na pokładzie nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. To tłumaczy ich przystępną cenę, a zarazem słaby wynik.

Jak przyznają eksperci od testowania, gdyby brać pod uwagę jedynie poziom fizycznej ochrony, obie generacje mają szansę  na 4 gwiazdki.

Niestety czasy ewidentnie się zmieniają, a producent wydaje się za nimi nie nadążać, co widać doskonale w poniższych wynikach

Dacia Logan – 2 *

Dacia Logan
Euro NCAP

Dacia Sandero Stepway 2021 – 2 *

 

 

Przeczytaj również