Ciężarówka przewożąca luksusowe egzotyki, zderzyła się z pociągiem. Ferrari SF90 Stradale i Bentley, nie miały szczęścia

Ciężarówka przewożąca luksusowe egzotyki, zderzyła się z pociągiem. Ferrari SF90 Stradale i Bentley, nie miały szczęścia

Ciężarówka przewożąca Ferrari zderzyła się z pociągiem

Podaj dalej

To był jeden z najdroższych transportów. Ciężarówka  przewożąca luksusowe marki  między innymi Ferrari SF90 Stradale, zderzyła się z pociągiem w Houston. Od czwartku jest to najbardziej znany transport w USA.

Naczepa załadowana drogimi samochodami, między innymi  Ferrari SF90 Stradale, Porsche 488 Spyder, a także klasycznym Porsche 911, po spotkaniu z pociągiem nie wyglądała dobrze. Zdjęcia wykonane przez KHOU mówią o tym, że Bentley  miał chyba najmniej szczęścia.

Pociąg uderzył w środek naczepy przewożącej Ferrari SF90 Stradale

Nie wiadomo, dokładnie jakie oprócz wspomnianych samochodów, znajdowały się w środku ani dokąd miały dotrzeć. Wiadomo, że to samochody z najwyższej półki. Stan wszystkich nie jest znany, ale zdjęcia sugerują, że Bentley przyjął  największą moc uderzenia.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Świadczy o tym wgniecione nadwozie i duże rozcięcie w miejscu, w którym metalowa rura wbiła się w naczepę. Po odbiór samochodów przyjechały co najmniej trzy ciężarówki.

Foto Road & Track

Zdjęcia z wypadku wskazują, że wśród nich było ciemne  Ferrari SF90 Stradale, żółte Ferrari  488 Spyder i białe zabytkowe Porsche 911. Porsche i 488 wyglądały na nienaruszone, ale SF90 Stradale nie miało tyle szczęścia.

„SF90 było spieprzone… I wierzę, że Bentley też. To była naczepa, w której środek uderzył pociąg. Nie wyciągnęli go. Kierowca był nowy w okolicy, próbował przedostać się na drugą stronę Washington Ave. i przejechać przez tory kolejowe na bardzo wąskiej ulicy” – powiedział Moe Prince,  świadek wypadku.

 

Kierowca może stracić prawo jazdy

Przewoźnik przewożący  egzotyczne samochody, zderzył się z pociągiem w Houston w czwartek po południu. Dochodzenie w tej sprawie trwa. Wczesny raport z Houston The Leader wskazuje na to, że ciężarówka utknęła podczas przekraczania torów na skrzyżowaniu.  Pociąg nie był  już w stanie zatrzymać się wystarczająco szybko, co spowodowało uderzenie w sam  środek naczepy.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Na szczęście nastąpiło to przy stosunkowo niskiej prędkości co w efekcie bardziej uszkodziło pociąg niż zawartość znajdującą się na ciężarówce.  Według The Leader nikt nie został ranny, ale kierowca musi się liczyć z tym, że straci prawo jazdy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News