Chiński SUV zaskoczył specjalistów Euro NCAP. Mało znany model wypadł lepiej od niemieckiego rywala

Pracownicy Euro NCAP przeprowadzili testy zderzeniowe nowych modeli dostępnych na rynku. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasłużył sobie chiński SUV. Należy on do mało znanej w Polsce marki dostępnej w Europie, która powstała w 2021 r. Czym szczególnie się wyróżnia na tle Volkswagena Tiguana?

chiński SUV Zeekr X
Podaj dalej

Niemiecki SUV przegrywa z chińskim w testach bezpieczeństwa Euro NCAP

Euro NCAP organizuje testy zderzeniowe, podczas których ocenia bezpieczeństwo czynne i bierne nowych pojazdów. W maju specjaliści ocenili trzy nowe modele: dwa SUV-y i model MPV. W tym gronie znalazł się VW Tiguan, Ford Tourneo Custom i chiński Zeekr X.

Ostatni z pojazdów należy do producenta obecnego na rynku europejskim od niedawna. Marka ma niewielkie doświadczenie, bo powstała zaledwie trzy lata temu. Jej nowy model, który chce przekonać swoim luksusem europejskich klientów, jak się okazuje jednak ma wszystko, by zdać test Euro NCAP śpiewająco.

Wyjątkowa promocja dla kierowców. Odbierz bon o wartości 120 zł na paliwo

Nie jest tajemnicą, że specjaliści Euro NCAP zwracają dużą uwagę nie tylko na technologie, ale i to jak są użyte i jak wpływają na poziom bezpieczeństwa. Wiadomo, że poprzednik modelu Zeekr 001 uzyskał od ludzi z Euro NCAP ocenę 95% i najwyższe wyróżnienie w postaci 5 gwiazdek.

Jeśli chodzi o Volkswagena, to uzyskał on najwyższe wyróżnienie za bezpieczeństwo pasażerów, pieszych i rowerzystów. Ochrona pasażerów jest dobra w przypadku dorosłych, a ryzyko obrażeń jest przeważnie bardzo niskie lub niskie. Ochrona dzieci jest dobra, a ryzyko obrażeń bardzo niskie. Zeekr jednak okazał się lepszy niż uznany SUV niemieckiej marki.

Euro NCAP nowe testy modeli SUV
Najlepszy wynik chińskiego SUV-a

Chiński Zeekr X znacznie się wyróżnia pod względem bezpieczeństwa

Kompaktowy SUV Zeekr X jest szczególnie interesujący, i to nie tylko wizualnie. To chociażby dlatego, że w pełni elektryczny chiński model uzyskał ogólną ocenę 96% punktów i zdobył 5 gwiazdek.

Ochrona pasażerów jest bardzo dobra w przypadku dorosłych, a ryzyko obrażeń jest bardzo niskie lub niskie. Ochrona dzieci jest bardzo dobra, a ryzyko obrażeń bardzo niskie.

Wśród chińskich modeli, którym udało się uzyskać 5 gwiazdek, znalazł się także elektryczny, 7-miejscowy model MPV Maxus MIFA 7. Jeśli chodzi o model tego typu, to Ford Transit Custom nie zadowolił specjalistów NCAP swoim podstawowym pakietem wyposażenia. Dopiero opcjonalnym pozwolił na uzyskanie noty 4 gwiazdek.

Przeczytaj również