Chiński gigant szykuje nowego SUV-a za 34 000 zł. Wyjedzie za granicę świetnie wyposażony

Geely Automobile sprzedaje swoje samochody na całym świecie także w Europie. Firma dziś pochwaliła się nowym SUV-em, którego cena pozwoli na zakup nawet młodym kierowcom. Oficjalnie zaprezentuje go w lipcu, kiedy to trafi na początek na rynek chiński. Bestialska oferta zakładająca obniżkę ceny czyni go kuszącą propozycją.

SUV Geely Binyue 2024
Podaj dalej

Oto nowy SUV Geely Binyue, czyli Coolray Super Edition

Geely Automobile 14 czerwca opublikowało najnowsze oficjalne zdjęcia nowego modelu Binyue „Binyue Super Edition”. Za granicą odpowiednik SUV-a nosi nazwę Coolray.

Jeśli chodzi o wygląd, to Binyue Super Edition wykorzystuje teraz język projektowania „Super Storm” i zastosowane mocne linie na karoserii mają mu nadać młodzieńczy i sportowy styl. W nowym samochodzie Geely osłona chłodnicy także wygląda bardziej dynamicznie.

Wersja „Super” otrzyma 17-calowe koła i tylny spojler dachowy, aby podkreślić sportowe atrybuty SUV-a. Jeśli chodzi o wystrój wnętrza, to przeważają w nim proste klasyczne czarno-szare kolory.

Pod względem konfiguracyjnym nowe auto wyposażono m.in. w 8-calowy centralny ekran sterujący, skórzane czarne fotele, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną, inteligentny system pojazdu G-LINK, EPB+AUTOHOLD, system stabilizacji nadwozia ESC, kamerę cofania i wiele innych funkcji. Pytanie, jak prezentuje się model pod względem mechaniki?

Geely Coolray SUV
SUV Geely Coolray oficjalnie  trafi na rynek w Chinach w lipcu foto: Autohome

Bardziej bezpieczny, ekonomiczny i zabójczo tani

Warto wiedzieć, że nowy Geely Binyue (Coolray) Super Edition jest zbudowany w oparciu o globalną architekturę modułową nowej generacji BMA. Ponadto w nowym kompaktowym SUV-ie zastosowano nadwozie bezpieczeństwa typu klatkowego wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości, które jest lżejsze, bardziej odporne na ciśnienie i bardziej odporne na kolizje. Co znajdziemy pod maską?

Jeśli chodzi o mechanikę, to nowy SUV giganta wyposażono w silnik o pojemności 1,5 l z bezpośrednim wtryskiem, o maksymalnej mocy 93 kW (126 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 152 Nm. Zużycie paliwa na 100 km w cyklu WLTC wyniesie zaledwie 6,89 l. Model otrzyma także do wyboru 5-biegową manualną skrzynią biegów i 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów CVT.

Samochód do tej pory w ciągu sześć lat od premiery osiągnął łączną sprzedaż 890 000 na całym świecie. Kiedy zadebiutuje jako nowy, w lipcu dostanie specjalną cenę. Nie bez powodu Geely sięga po nowy styl projektowania „Super Storm”.

Oczekuje się, że nowy Geely Binyue (Coolray) Super Edition będzie tańszy niż obecny. Firma chce go oferować w cenie zaczynającej się od 60 000 juanów, co stanowi wartość 34 000 zł. Dzięki temu SUV ma szansę stać się pierwszym samochodem dla wielu młodych ludzi. Z tym wyposażeniem i technologią to bestialski cennik nawet biorąc pod uwagę, że konkurencja na rynku w Chinach jest mocna.

Geely już od 2023 roku oferuje coraz więcej swoich modeli w Europie. Ekspansja producenta i jego marek nabiera tempa. Na razie model poza Chinami oferowany jest np. w Rosji, Gruzji, Mołdawii.

SUV Geely Binyue 2024
SUV Geely Binyue startuje z ceną 60 000 juanów foto: Autohome
SUV Geely Binyue
SUV otrzyma silnik 1,5 l z bezpośrednim wtryskiem, o maksymalnej mocy 126 KM (152 Nm) foto: Autohome

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Przeczytaj również