Chiński gigant Chery odnawia swoją "Kia Sportage". Inteligenty SUV ma być bestsellerem w segmencie

Nie jest tajemnicą, że chiński gigant Chery nie martwi się o cła w Europie, odkąd na liście zakupów znalazła się hiszpańska fabryka. Producent pokazał już swoje dwa SUV-y ukryte pod logo hiszpańskiego Ebro. Teraz jednego z nich odnawia w Chinach.

Chery Tiggo 8 L
Podaj dalej

Nowy SUV Tiggo 8 L pojawił się na pierwszych zdjęciach

W chińskich mediach pojawiły się pierwsze zdjęcia Tiggo 8 L. To średniej wielkości SUV o awangardowej i modnej stylistyce. Chery Tiggo 8 L, którego zaprezentowano w maju 2024 r., w porównaniu z oryginalnym Tiggo 8 jest o 60 mm dłuższy i ma o 80 mm większy rozstaw osi.

W Europie Chery od 2024 roku oferuje go pod nową nazwą Ebro S800 po nawiązaniu współpracy z hiszpańskim producentem. Chiński gigant zainwestował w fabrykę w Barcelonie i ma tam teraz swoją „Kia Sportage”. Dlatego też perspektywa ceł na chińskie samochody elektryczne nie stanowi dla Chery problemu.

Niedawno ujawniony na zdjęciach Tiggo 8 L pod względem stylizacji przedstawia się tak samo bardzo awangardowo, jak europejski odpowiednik. SUV wykorzystuje wielkoformatową osłonę chłodnicy z matrycą punktową i ostre reflektory, które podkreślają jego indywidualny styl.

Konstrukcja tylna uwzglednia grupę tylnych świateł typu przelotowego z angielskim logo „CHERY” , która nadaje Tiggo 8 L modnego wyglądu. Duże czarne obramowanie poniżej i układ wydechowy z dwoma wylotami po obu stronach podkreślają sportowy styl.

Wewnętrzne światła do jazdy dziennej LED mają konstrukcję trzystopniową. Z boku nadwozia zastosowano ukrytą klamkę drzwi i felgę z gęstymi ramionami. Jeśli chodzi o rozstaw osi to wynosi on 2770 mm. W związku z tym klienci mogą wybierać spośród wersji 5- i 7-miejscowej.

Jakie zmiany pod względem mechaniki?

Jeśli chodzi o moc to odnowionego SUV-a, wyposażono w turbodoładowany silnik 2.0T o maksymalnej mocy 254 KM (390 Nm). Będzie on nadal współpracował z 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów. Prędkość maksymalna SUV-a  wynosi 200 km/h.

Europejski odpowiednik Ebro S800 jest w wersji spalinowej i PHEV. Pierwsza z silnikiem ICE-1.6 TGDI o mocy 150 KM. Dlatego, że ten rodzaj mechaniki jest teraz poszukiwany w Europie.

Pod względem konfiguracji, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Tiggo 8L  otrzyma 15,6-calowy ekran multimedialny centralnego sterowania, wyposażony w chip 8155, wyświetlacz HUD, a także asystenta głosowego opartego na dużym modelu AI.

Tiggo 8 L to średniej wielkości SUV, który W Chinach przyciąga wielu konsumentów. W nowej odsłonie pojawi się na chińskim rynku w trzecim kwartale. Czy jego europejski wariant będzie się cieszył popularnością? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam nieco poczekać.

Na razie zarówno Ebro S800, jak i Ebro S700 doczekały się oficjalnej prezentacji, ale nie mają jeszcze cennika. W nowej fabryce, która jest dawną fabryką Nissana w Barcelonie zjedzie z taśm produkcyjnych także Chery Omoda 5. Pierwszy elektryczny model chińskiej marki.

źródło: Autohome China

Przeczytaj również