Ceny paliwa pikują w dół. Na tych stacjach już dziś zapłacisz dużo mniej

Ceny paliwa pikują w dół. Na tych stacjach już dziś zapłacisz dużo mniej

ceny paliwa

Podaj dalej

Na niektórych stacjach ceny paliwa wciąż straszą kierowców, ale już widać, że nadchodzą lepsze czasy. W najbliższym czasie za diesla i benzynę zapłacimy mniej, bo zacznie działać tracza inflacyjna. Tymczasem na niektórych stacjach ceny już spadły, nawet 0,41 groszy. Gdzie można zatankować taniej?

Dziś stacje hipermarketów oferują sporo tańsze paliwa

W ciągu ostatniego tygodnia nastąpiły przeceny paliwa na rynku hurtowym. W efekcie w piątek na niektórych stacjach za benzynę i diesla można było zapłacić nawet o 0,41 groszy mniej niż w piątek.

Średnie ceny na dzień 2 grudnia wyniosły odpowiednio:
benzyna Pb95- 6,03 zł/l
benzyna Pb98- 6,32 zł/l
diesel-6,04 zł/l
LPG-3,40 zł/l

Nie na wszystkich stacjach sprzedawano paliwo z tańszych dostaw, w związku z tym wciąż są miejsca gdzie cena sięga powyżej 6 zł/l.

Tanie paliwo oferują dziś hipermarkety. Jak donoszą kierowcy, stacja paliw Auchan w Raciborzu obniżyła cenę benzyny Pb95 do 5,75 zł/l. Na stacji paliw Auchan w Zielonej Górze było najtaniej. Za litr benzyny Pb95 trzeba zapłacić 5,62, za diesla zaś jedynie 5,70 zł/l.  Na stacji paliw Auchan w Lublinie za benzynę Pb95 trzeba zapłacić 5,97 zł/l i tyle samo kosztuje litr diesla. Benzyna Pb98 kosztuje wciąż powyżej 6 zł/l.

To oznacza, że kierowcy zaoszczędzili w stosunku do krajowych cen z piątku nawet 0,41 groszy na litrze benzyny i 0,34 grosze na tankowaniu diesla. Jak widać tańsze paliwo trafiło na wiele stacji i kierowcy mogą już zaoszczędzić średnio 0,28 groszy na litrze benzyny PB95.

paliwo Auchan
Pepper fot.Tomala

Nadchodzą obniżki cen

Gdyby się okazało, że ceny w hurcie utrzymają się w kolejnych dniach na obecnym poziomie, to istnieje realna szansa, że ceny w przyszłym tygodniu spadną.

Trudno dziś powiedzieć o jakim spadku konkretnie mówimy. Jak zawsze ta tendencja zostanie rozłożona w czasie, ale ceny na pewno spadną poniżej 6 zł/l na większości stacji.

Jeśli wybierasz się w podróż to warto wiedzieć, że ceny paliwa są zróżnicowane w zależności od regionu. W województwie mazowieckim średnia cena benzyny PB 95 wynosi 6,04 zł/l, diesla- 6,06 zł/l i LPG 3,43 zł/l. Autogaz jest tu najdroższy w kraju.

paliwo Auchan Racibórz
Pepper, Ikki

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News