BYD wyzywa rywali na pojedynek cenowy. Już 23 lutego zaprezentuje popularny model z większą baterią i niższą ceną

Nie jest tajemnicą, że rok 2023 chiński gigant BYD może zaliczyć do bardzo udanych. Tylko o włos przegrał z amerykańską Teslą. Teraz ogłosił, że 23 lutego jego najlepiej sprzedający się hatchback pojawi sie w specjalnej edycji z większym akumulatorem i niższą ceną za wersję standardową.

BYD Dolphin Honor Edition 2024 420 km
Podaj dalej

BYD idzie na wojnę cenową

Chiński producent ogłosił, że ​​23 lutego jej najlepiej sprzedający się hatchback, BYD Dolphin pojawi się po aktualizacji o nazwie Honor Edition.
Model otrzyma większy akumulator i, jak podają lokalne media, za wersję podstawową trzeba będzie zapłacić mniej, niż za poprzednią z 2023 roku.

BYD wypowiedział niedawno wojnę cenową samochodom spalinowym (ICE), wprowadzając na rok 2024 aktualizacje swoich modeli PHEV po cenach niższych niż zamienniki ICE. W ten sposób próbuje przekonać klientów do przesiadki na modele hybrydowe typu plug-in.

Gigant z Shenzhen jednocześnie stwierdził, że koszt zakupu „79 800 juanów (11 000 USD) dla BYD wywołuje panikę wśród producentów samochodów napędzanych paliwem”. W ten sposób odniósł się aktualizacji na 2024 rok swoich dwóch modeli: BYD Qin Plus Honor Edition i Destroyer 05 Honor Edition.

BYD Dolphin Honor Edition

Chiński producent celuje w klientów Toyoty i Volkswagena

Chiński producent najprawdopodobniej celuje w niedrogie bestsellery Volkswagena ( Lavida) i Toyoty ( Corrola). Nowy Dolphin to jasny sygnał, że chiński producent nie tylko przygotowuje się na rok 2024 ze swoimi modelami hybrydowymi, ale zamierza także oferować pojazdy całkowicie elektryczne, idąc na woję cenową. Dobrze wie, że w tym roku może osiągnąć nowy poziom sprzedaży i wygrać w ten sposób z Teslą.

Nie jest to niemożliwe, jeśli weźmiemy pod uwagę noworoczne przemówienie założyciela BYD. Wang Chuanfu, powiedział, że spodziewa się, że udział pojazdów elektrycznych w Chinach osiągnie 50% w ostatnich miesiącach 2024 r.

Poprzednia wersja BYD Dolphin była dostępna jedynie w opcji z akumulatorem LFP o pojemności 45 kWh. To wystarczyło na pokonanie 420 km w trybie CLTC. Aktualizacja 2024 doda wersję z akumulatorem 60 kWh i zasięgiem 520 km. Czytaj także: Nowy kompaktowy SUV od BYD trafił do salonów. To mocny rywal dla modelu Hyundaia

ciąg dalszy publikacji pod galerią

Ulepszony BYD Dolphin ucieszy nie tylko Chińczyków

Warto wiedzieć, że nie tylko chińscy konsumenci mogą jeździć Dolphinem z większym akumulatorem. Również ci w Europie i za jej granicą dostaną taką możliwość.
Silnik pozostanie ten sam, z mocą 70 kW i maksymalnym momentem obrotowym 180 Nm. Wymiary pojazdu są również takie same (dł./szer./wys.) 4125/1770/1570 mm i rozstaw osi 2700 mm.

Wewnątrz samochodu jednak zaszło kilka zmian. Dolphin Honor Edition otrzyma nowy port ładowania typu C i podkładkę do ładowania bezprzewodowego o mocy 50 W. Modernizacja objęła również siedzenia i teraz są wentylowane z przodu. Przyciemniono także tylną szybę samochodu.

Więcej na temat odświeżonego modelu BYD poda 23 lutego. Czytaj także: BYD udziela licencji na produkcję akumulatorów LFP Blade. Klientem jest dostawca GM, Forda i Stellantis

źródło: Autohome

Przeczytaj również