Brakuje diesla na stacjach benzynowych. Kierowcy jeżdżą od jednej do drugiej w poszukiwaniu paliwa

Brakuje diesla na stacjach benzynowych. Kierowcy jeżdżą od jednej do drugiej w poszukiwaniu paliwa

brakuje diesla na stacjach paliw

Podaj dalej

Świat nie jest jeszcze gotowy na rezygnację z diesla jako paliwa napędzającego samochody. Od oleju napędowego uzależniony jest przemysł, rolnictwo i transport. Od czasu nałożenia europejskich sankcji na Rosję, która jest w czołówce dostawców paliw, kierowcy nie mogą być pewni ciągłości dostaw.

Kierowcy skarżą się na chaos i niedobór diesla na stacjach

Jak pisze Express&Star, na brytyjskich stacjach brakuje diesla, co zmusza kierowców do uprawiania turystyki paliwowej. Dzieje się tak za sprawą chaosu panującego w realizacji dostaw. Już od pięciu dni kierowcy muszą podróżować od stacji, do stacji, żeby zatankować.

Niedobór diesla na stacjach generuje szereg problemów mieszkańców i kierowców za sprawą działalności zwolenników Just Stop Oil, która zakłóca dostawy. Akcja protestacyjna ma na celu wymusić na rządzie, by zakończył nowe projekty naftowe i gazowe w Wielkiej Brytanii.

W rezultacie kierowcy zgłaszają powszechne braki i chaos na stacjach paliw, Wiele z nich wystawia znaki informujące kierowców, że skończył im się olej napędowy. W Wolverhampton zabrakło oleju napędowego na kilku stacjach należących do Tesco i Texaco. To spowodowało, że kierowcy musieli rezygnować z poszukiwania oleju. Wielu z nich potrzebuje diesla, by móc odebrać dzieci ze szkoły i przedszkola. Duży problem mają zwlaszcza rodzice i bliscy osób niepełnosprawnych.

Kierowcy wymieniają się informacjami, o tym gdzie można zatankować olej napędowy

Tankowanie oleju napędowego udaje się tym, którzy dostaną informacje o tym, gdzie mają jechać od innych kierowców.

“Udało mi się zdobyć trochę, ponieważ mój przyjaciel powiedział mi, gdzie mam jechać. Zrobiłem to w samą porę, panował tam chaos, zbyt wiele osób walczyło o paliwo. Nadal jest źle i ludzie na to narzekają. Wszystkie te, których nie mogłem dostać od wczoraj, nie mają dziś- powiedział jeden z kierowców

Ta sytuacja sprawia, że kierowcy są zdezorientowani. Nie rozumieją dlaczego tak duża sieć stacji paliw jak Tesco nie może rozwiązać problemów z dostawami.

„Dlaczego żaden z dużych supermarketów nie może tego rozwiązać? Dostawy powinny być wystarczająco duże, aby móc rozwiązać problem. Byłem bardzo szczęśliwy, że udało mi się zdobyć kilka, musiałem zatankować, ponieważ nie mogę obejść się bez samochodu z moimi dziećmi.

diesel benzyna cena paliwa
fot. freepik.com

Niedobory nie pozostają bez wpływu na firmy, które są uzależnione od paliwa

Firmy świadczące usługi transportowe cierpią na braku diesla tak samo, jak zwykli kierowcy. Jedna z nich świadcząca m.in. usługi transferu pasażerów na lotniska poważnie ucierpiała przez niedobór oleju napędowego i walkę o znalezienie paliwa.

„Mamy wstępne rezerwacje, które musimy wypełnić, ale obecnie bardzo trudno jest nam zdobyć paliwo. Wczoraj rano mieliśmy problem i musieliśmy jeździć po paliwo. Byłem w Wolverhampton. Poszedłem na trzy różne stacje i ostatecznie dostałem trochę w Shell w West Bromwich. Miałem szczęście, że jedna pompa była dostępna- powiedział Dyrektor Excelsior Cars Ltd.

Przez niedobory diesla na stacjach niektórzy zawodowi kierowcy mogą mieć problem z wypłatami wynagrodzeń, bo nie mogą pracować.

„Przedzieramy się, ale to jest walka, musieliśmy wysyłać różnych kierowców do pracy, ponieważ niektórzy nie mają wystarczającej ilości paliwa.

W West Midlands, po proteście w Tyburn w Birmingham, który odbył się 3 kwietnia, aresztowano 13 osób. Osoby te zostały aresztowane pod zarzutem popełnienia szeregu przestępstw, w związku z tym zostali zwolnieni na surowych warunkach po uprzedniej wpłacie kaucji.

Blokadę utworzono również na kluczowej trasie przejazdu cystern do i z terminalu Kingsbury Oil. To spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu. Dwie osoby wspięły się na cysternę, aby uniemożliwić jej przejazd. Protestujący oskarżają rząd, że nie jest w stanie zatrzymać wydobycia ropy.

„Mówi się nam, że nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na odnawialne źródła energii, podczas gdy one przelewają ponad milion funtów na godzinę do przepełnionych kieszeni brytyjskich firm naftowych”- powiedziała  jedna z protestujących, zanim stwierdziła, że ​​pokojowa przyszłość bez wojen, załamania klimatu i ubóstwa nie jest możliwa z olejem napędowym.

PILNE! Właściciele wadliwych diesli od Volkswagena dostaną rekompensaty. Zapadł ważny wyrok

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News