BMW zrobi fantastyczny model w cenie Ferrari- gorące M4 CSL Hommage

BMW zrobi fantastyczny model w cenie Ferrari- gorące M4 CSL Hommage

2023-bmw-m4-csl-hommage

Podaj dalej

BMW zaprezentuje 20 maja nowe M4 CSL 20. Jak głoszą plotki, premiera odbędzie się podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este we Włoszech. Mówi się, że to nie będzie jedyna premiera eventu na cześć obchodów 50-lecia submarki. Jak donosi WhichCar, M4 CSL nie będzie królem w rodzinie M4 nowej generacji, bo to miejsce zarezerwowano dla wyjątkowego modelu Hommage.

Najnowsze BMW M4 zadebiutuje w piątek

Producent przygotowuje się na razie do debiutu najnowszego BMW M4 CSL 2023. Prezentacja modelu nastąpi w najbliższy piątek, a oficjalne zwiastuny nie pozostawiają złudzeń, że to będzie świetna propozycja na tor.

Model dostanie reflektory o żółtawym odcieniu, ekskluzywne tylne światła, ulepszone podwozie i sztywniejsze zawieszenie. Do tego pewnie pójdą w parze z ulepszone hamulce. Duża atrapa chłodnicy z poziomymi listwami nie dziwi już nikogo. Narzekacze na styl projektowania już zdążyli się oswoić z nowym designem marki.

Spojler zintegrowano z pokrywą bagażnika, a nowy dyfuzor ma wycięcia na cztery rury wydechowe. Nowe M4 wyróżnią się ekskluzywna paletą kolorów, ponadto dostaną nowe przednie fotele z dodatkowym wzmocnieniem bocznym, dedykowaną tapicerką i elementami wykończenia z włókna węglowego. Ale prawdziwą wisienką na torcie będzie BMW CSL Hommage.

2023-bmw-m4-csl-hommage-_1
BMW 3.0 CSL Hommage Concept

Koncepcyjne CSL Hommage stanie się rzeczywistością

Mówi się, że król w rodzinie M Division, który jeszcze nie ma oficjalnej nazwy jest wzorowany na BMW 3.0 CSL Hommage Concept. Stylistycznie nie zabraknie w nim akcentów z modelu E9 CSL z lat 70.

Mając na względzie połączenie tych dwóch stylów projektowania, będzie wyglądało inaczej niż M4 CSL. Klienci mogą liczyć na indywidualne panele nadwozia wykonane na zamówienie, bardziej aerodynamiczne i agresywne jednocześnie. Mając na względzie wagę mogą być wykonane z włókna węglowego, tak by osiągnąć docelowo limit ok. 1,550 kg.

Sercem modelu ma być 3,0-litrowy sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem. Moc 600 KM i moment obrotowy 700 Nm, trafią na tylne koła za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów. To wszystko ma zagwarantować sprint do setki w czasie ok. 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna może przekroczyć 300 km/h.

Według Australijczyków produkcja BMW CSL Hommage będzie ograniczona do 50 egzemplarzy. Dlatego, każdy z nich może kosztować około 600 000 $, co w przeliczeniu na naszą walutę daje grubo ponad 2 miliony zł. To nie problem dla kolekcjonerów rzadkich samochodów. Wiadomo już, że taki rodzynek nie straci, a nawet może zyskać na wartości. Dlatego chętnych nie będzie brakować.

2023-bmw-m4-csl-hommage
BMW 3.0 CSL Hommage Concept

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News