Bestsellerowy SUV za 63 000 zł może być absolutnym letnim hitem. Idealnym na ograniczony budżet

Nie jest tajemnicą, że trend na SUV-y na rynku niezmiennie trwa. Posiadanie takiego pojazdu na pewno pozwala na większą swobodę ze względu na wszechstronne nadwozie, które znajduje szerokie zastosowanie. Dacia już nam pokazała, jak świetnie je można wykorzystać latem. Teraz robi to kolejny niedrogi bestseller w tym segmencie.

MG ZS wielofukcyjny SUV
Podaj dalej

Już za niecałe 22 000 euro można mieć SUV-a i kamper

Jeśli chodzi o najtańsze modele w segmencie SUV, to oferta na rynku jest znacznie większa niż kilka lat temu. Nowym hitem w Europie jest MG ZS. Oferta MG Motor jest bezdyskusyjnie najlepsza w Hiszpanii pod względem jakości, ceny i wyposażenia.

Dzięki rabatom i rządowemu dofinansowaniu można go kupić za 14 390 euro, co stanowi wartość nieco ponad 62 000 zł. Dla porównania w Polsce klienci płacą za ten model 79 800 zł. To wciąż jest bardzo atrakcyjna kwota, biorąc pod uwagę wyposażenie, osiągi  i jakość.

Biorąc pod uwagę wielofunkcyjność SUV-a MG ZS oraz fakt, że coraz więcej kierowców ulega trendom na kampery, to zakup modelu jest podwójnie korzystny. Dlatego, że niewielka inwestycja pozwala na to, by mieć samochód, w którym można spać, brać prysznic, czy gotować. W Hiszpanii całkowity koszt zamknie się w kwocie 22 000 euro i można mieć „kamper ZS”. Takiego typu udoskonalenia podjęła się już firma Cíclope.

SUV MG ZS jako kamper
MG ZS po modyfikacji może służyć jako kamper foto: Instagram

MG ZS świetnie się sprawdzi w każdej opcji

Nie jest tajemnicą, że renesans kempingów stał się faktem. Udanie się do jednego z dostępnych na rynku specjalistów pozwoli nam na zmianę niedrogiego nowego SUV-a w najlepszy kamper z dużą ilością miejsca.

MG ZS jest jedną z najlepszych opcji na taniego SUV-a z dobrym wyposażeniem. Nadwozie zaś ma możliwość przekształcenia go w swego rodzaju kamper. Jeśli chodzi o niezbędne w tym celu wyposażenie, to firma Cíclope takie przygotowuje za niecałe 4000 euro. Biorąc pod uwagę cenę zakupu modelu,  jest to bardzo atrakcyjna opcja dla tych, którzy mają ograniczony budżet i jednocześnie nie potrzebują najnowszych produktów w tej kategorii.

Przygotowanie MG ZS na nowe wyzwania obejmuje elementy kilka elementów. Na przykład namiot z wystarczającą przestrzenią wewnętrzną ( dwie osoby dorosłe i dziecko) z przedłużeniem na bok samochodu, zautomatyzowane meble z w pełni wyposażoną kuchnią i prysznicem na zewnątrz.

Zestaw zaprojektowano tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w bagażniku. Ciclope wykorzystało zautomatyzowany zestaw mebli, który waży 80 kg. Podzielony na dwie części pozwala na szybki montaż i demontaż. Moduł można wyjmować i wymieniać.

To ciekawa opcja dla tych, którzy mają bardzo napięty budżet i nie potrzebują wiele, aby móc sie przespać i maksymalnie wykorzystać wolny czas. Kupując SUV-a, który już cieszy się  dużym zainteresowaniem, warto wziąć pod uwagę, że można zawsze zoptymalizować jego funkcjonalność o te, które sprawią nam radość. Jednocześnie zrobić to znacznie taniej niż konkurencja. Specjalistów od tego typu modyfikacji nie brakuje także w Polsce.

SUV MG ZS doczeka się aktualizacji i napędu hybrydowego
SUV MG ZS wkrótce doczeka się aktualizacji i napędu hybrydowego

Przeczytaj również