Bardzo ważna funkcja Google Maps w tajemniczy sposób znika. Obejście problemu jest niezbyt wygodne

Korzystanie z Google Maps stało się dużo wygodniejsze gdy korzystasz z Android Auto. Kierowca nie musi praktycznie odrywać wzroku od jezdni i obsługiwać aplikacji przez telefon. Wszystko czego potrzebuje, ma w zasięgu ręki.

android-auto- google
Podaj dalej

Google Maps zgubiły bardzo ważną funkcję

Teoretycznie rzecz biorąc Google Maps, które działa na dużym ekranie to świetne rozwiązanie. Obsługa telefonu podczas jazdy, to nie najlepszy pomysł i można za niego dostać mandat.

Wśród wielu funkcji, którymi dysponują Google Maps jest jedna z której szczególnie ochoczo korzystają użytkownicy Android Auto. Stanowi ona duże wsparcie w momencie gdy istnieje potrzeba ustawienia nowej trasy, ale nie tylko.

Pozwala odebrać link z konkretnym adresem pod który mamy się udać w telefonie po czym udostępnia ten sam adres w Android Auto. Dzięki niej wystarczy kliknąć ten link, a potem wybrać przycisk „ Wskazówki ”, aby w łatwy sposób skonfigurować nawigację.

Niestety ta opcja konfiguracji miejsca docelowego właśnie zniknęła.

google android auto alpine
Alpine

Użytkownicy Google Maps walczą z problemami w Android Auto

Wydaje się, że na tę chwilę jedynym sposobem na skonfigurowanie adresu w Android Auto jest ręczne wprowadzanie destynacji.
Użytkownicy na forach piszą, że ta bardzo przydatna funkcja w zasadzie nie istnieje, Tym samym wysyłanie miejsca docelowego z Google Maps do Android Auto nie działa.

Co ciekawe , w niektórych przypadkach użytkownicy donoszą, że nie mają tego problemu, podczas gdy inni twierdzą, że nie mogą korzystać z Google Maps w momencie, kiedy Android Auto działa na jednostce głównej.

problem z google maps w android auto

Obejście tego problemu nie będzie wygodne

Tradycyjnych sposobów na radzenie sobie z awaryjnymi sytuacjami jest wiele. Na te najprostsze najtrudniej wpaść. W przypadku opisanego problemu jedynym rozwiązaniem jest odłączenie telefonu, co jednocześnie wstrzyma działanie Android Auto.

Następnie należy skonfigurować nowe miejsce docelowe w Google Maps w telefonie i ponownie podłączyć go do jednostki głównej, aby adres pojawił się również w Android Auto .

Przeczytaj również