Bagiety odkryły skradziony samochód i katalizator. Złodziej chciał być kozakiem i wrócił, by go ponownie ukraść!

Bagiety odkryły skradziony samochód i katalizator. Złodziej chciał być kozakiem i wrócił, by go ponownie ukraść!

Podaj dalej

Do kradzieży katalizatorów dochodzi coraz częściej i nie tylko w Polsce. Ten istotny  element układu wydechowego jaki posiada samochód, zawiera cenne metale szlachetne, co czyni je popularnym celem złodziei.

Dla niektórych złodziei katalizator jest tak cenny, że zaryzykują wiele by go mieć. W tym przypadku jeden z nich postanowił wrócić na miejsce „zbrodni”, aby go odzyskać.

Policjanci namierzyli samochód z wyciętym katalizatorem w środku

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia około godziny 15:00 w Seattle (Waszyngton, USA). Policjanci z hrabstwa King County znaleźli Hondę Accord z 1992 roku na South King Street. Po sprawdzeniu samochodu w rejestrze odkryli, że został skradziony,  a na tylnym siedzeniu zauważyli wycięty katalizator.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Funkcjonariusze nie byli pewni czy pochodził ze skradzionej Hondy, czy z innego samochodu, ale tak czy siak było to przestępstwo, ponieważ samochód na pewno był kradziony.

foto Biuro szeryfa hrabstwa King

Policja nakryła go gdy usiłował odpalić samochód

Jednak najdzikszą częścią było to, co wydarzyło się chwilę później. Przebiegły złodziej wrócił, najprawdopodobniej po to by znów uprowadzić Hondę z katalizatorem. Policjanci zastali cwaniaka w momencie gdy usiłował wsiąść za kierownicę.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Zatrzymali go, a samochód wrócił do  prawowitego właściciela. Trudno się dziwić, że takich akcji jest mnóstwo, skoro niektóre z katalizatorów  kosztują do 1100 dolarów na ulicy. To kusi złodziei.

Bohatera czeka kolejna,  trzecia już wizyta w więzieniu King County, w ciągu niecałych dwóch lat.

skradziony samochód-Honda-Accord
Skradziona Honda Accord, foto Biuro szeryfa hrabstwa King

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News