Autostrada A4 z nowym cennikiem. Podwyżka już od 1 kwietnia

Święta Wielkanocne w tym roku są wyjątkowe. W jednym dniu następuje kumulacja, kiedy świętować będziemy lany poniedziałek i jednocześnie prima aprilis. Na kierowców zaś czeka niespodzianka, która bynajmniej nie jest żartem. Po raz kolejny zdrożeje autostrada A4.

Autostrada podwyzki oplat kierowców wrc net
Podaj dalej

Prima aprilis na autostradzie A4 Katowice- Kraków

Jak informuje TVP3 Katowice, kierowcy muszą sięgnąć głębiej do portfeli w Wielkanoc. To dlatego, że już od 1 kwietnia, czyli w lany poniedziałek zapłacą więcej za przejazd autostradą A4 na trasie Katowice -Kraków. Jakiego rzędu to podwyżka?

Przejazd pomiędzy Katowicami a Krakowem samochodem osobowym,  według nowych stawek opłat w cenniku zarządcy autostrady wyniesie:

– 16 zł za przejazd dla posiadaczy aut osobowych,
– 8 złotych dla motocykli oraz 29 złotych dla kategorii drugiej i trzeciej.
W przypadku kierowców aut pozostałych kategorii to koszt rzędu 49 złotych zamiast 46 złotych.

autostrada A4 cennik od 1 kwietnia 2024
Autostrada A4 cennik od 1 kwietnia 2024

Autostrada z nowym cennikiem już drugi raz w roku

Od 1 kwietnia nowy cennik pojawi się na obu bramkach – w Mysłowicach i Balicach. Od tego dnia również zaczną obowiązywać nowe ceny pakietów 20 impulsów w elektronicznym poborze opłat – wskazuje TVP3 Katowice.

To już kolejna podwyżka na A4. Zarządca płatnej autostrady A4 Katowice-Kraków 16 stycznia br.  zniósł zniżkę za przejazd autostradą A4 z wykorzystaniem płatności automatycznych. W efekcie przełożyło się to na podwyżkę z 13 do 15 złotych dla aut osobowych.  Obecnie stawka opłaty wynosi 15 zł dla pojazdów kategorii 1 (innych niż motocykle) i pobierana jest  na każdym placu poboru opłat (tj. w Mysłowicach i w Balicach). Zarządcą koncesyjnego odcinka jest  spółka Stalexport Autostrada Małopolska.

Przeczytaj również