Audi jest wreszcie gotowe pokazać światu Q6 e-tron. Debiut pierwszego pojazdu na platformie PPE już 18 marca

Model Audi Q6 e-tron wreszcie doczeka się oficjalnej ogólnoświatowej prezentacji. Premierę nowego modelu wiele razy odkładano. Szef marki Gernot Döllner po raz ostatni zrobił to w październiku, kiedy przesunął termin premiery na marzec 2024 r. Teraz Audi daje do zrozumienia, że warto było czekać.

Audi-Q6-e-tron
Podaj dalej

Audi Q6 e-tron to pierwszy model zbudowany na platformie PPE

W związku z tym, że w kalendarzu marzec Audi dotrzymuje obietnicy i oficjalnie zapowiada ogólnoświatową premierę elektrycznego Q6 e-tron. Całkowicie nowy SUV powstał na nowej platformie PPE ( Premium Platform Electric), w związku z tym wymagał wielu ulepszeń, by zachwycić klientów poziomem zastosowanej technologii. Platforma opracowana wspólnie z Porsche napędza również elektrycznego Macana siostrzanej marki premium.

Audi po raz pierwszy pokazało prototyp Q6 e-tron podczas Salonu Samochodowego w Monachium jesienią 2023 roku. Potem ruszyła produkcja w Ingolstadt w Niemczech. Fabryka w rodzinnym mieście producenta ma docelowo produkować tylko modele napędzane energią elektryczną. Teraz jednak najbardziej oczekiwany model jest w centrum uwagi motoryzacyjnego świata. Wiemy, że będzie zupełnie inny od znanych nam już elektrycznych SUV-ów. Centralnym punktem jest projekt wnętrza, które designerzy producenta  wymyślili od nowa.

Audi Q6 e-tron wnętrze prototypu
Audi Q6 e-tron wnętrze prototypu fot.materiały prasowe marki

Marka zapowiada wiele zmian względem początkowego projektu

Audi na początku obiecywało 600 km zasięgu Q6 e-tron w trybie całkowicie elektrycznym i moc ładowania sięgającą 270 kW dzięki nowej platformie 800 V. Teraz jednak wiemy, że te i inne szczegóły mogą się zmienić. Co jednak konkretnie marka postanowiła zmienić, dowiemy się dopiero 18 marca.

Niedawno opublikowane na platformie Linkedln Audi AG podpisano w następujący sposób:

Wyprzedź swoje oczekiwania ++ Bądź świadkiem światowej premiery zupełnie nowego, w pełni elektrycznego Audi Q6 e-tron już 18 marca 2024 roku.

Zatem musimy czekać jeszcze 11 dni, zanim  Q6 e-tron przestanie być tajemnicą. Zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Wiemy, że oprócz nowej platformy i architektury elektronicznej, Q6 e-tron otrzyma pierwszą na świecie aktywną cyfrową sygnaturę świetlną.  Udostępniony wcześniej projekt wnętrza modelu zrobił ogromne wrażenie swoją nową koncepcją wyświetlania i obsługi kokpitu. Zatem Q6 e-tron rozpocznie nową erę z charakterystycznym nowym designem i estetyką unikalną dla niemieckiego producenta.

Klienci czekają już na bardzo ważne informacje o cenie, zasięgu oraz poziomach wyposażenia. To niezwykle ważne szczegóły również dla konkurentów marki premium. NIE PRZEGAP:Audi odkrywa karty. Nowy elektryczny model nie będzie SUV-em

 

;

premiera audi Q6 e-tron

Przeczytaj również