Android Auto 7.5 już jest do pobrania. Ma nową świetną funkcję, która bardzo się przyda kierowcom

Google nie ustaje nad doskonaleniem swojego Android Auto i oferuje już pierwszą wersję beta kolejnej aktualizacji. Kierowcy mogą już ją pobrać i wypróbować, zanim ostateczna wersja trafi do produkcji. Warto to zrobić i sprawdzić działanie nowej użytecznej funkcji, jaką oferuje.

android auto
Podaj dalej

Android Auto diagnozuje i wykrywa przyczyny błędów z połączeniem

Nie udostępniono co prawda dziennika zmian nowej aktualizacji beta Android Auto 7.5, ale już wiadomo, że oferuje bardzo przydatną funkcję. Jak donosi Autoevolution, wraz z kolejnym wydaniem Google oferuje kierowcom świetne narzędzie do diagnozowania problemów z połączeniem między telefonem, a jednostką główną w samochodzie.

Wszyscy użytkownicy aplikacji wiedzą, że przyczyną wielu problemów jest złe połączenie spowodowane kiepskiej jakości kablem. Wbrew pozorom ten element ma kluczowe znaczenie i nie łatwo wybrać właściwy. Zwłaszcza że nawet ten dostarczony wraz z nowym telefonem potrafi zawieść.

Google w tej kwestii wydaje zalecenia, ale to nie rozwiązuje problemów kierowców, więc wraz z wersją 7.5 aplikacji oferuje narzędzie do diagnozowania. Z jego pomocą kierowca sprawdzi, czy kabel nie jest przyczyną błędów z połączeniem. Jak je uruchomić?

Nowa funkcja nie uruchamia się domyślnie

Google wie jakie problemy trapią kierowców i dlatego pracuje nad metodą ustalenia, czy kabel jest przyczyną błędów połączenia. Najnowsza wersja beta  zawiera narzędzie USB Startup Diagnostic, które jest w tym pomocne.

Po uruchomieniu nowa funkcja sprawdza jakość kabla i uruchamia aplikację, dzięki czemu może stwierdzić, czy kierowca powinien poszukać nowego, czy nie. Na razie wygląda na to, że Android Auto 7.5 nie włącza tej funkcji domyślnie. Dzieje się tak dlatego, że nadal pracuje nad ostateczną wersją Android Auto.

Mówi się, że ostateczna wersja trafi do kierowców jeszcze w tym roku. Obecna wersja testowa jak zawsze niesie ze sobą ryzyko błędów. Dlatego możesz ją zainstalować, jeśli ci to nie przeszkadza. Instalator apk znajdziesz tutaj.

Przeczytaj również