70 mandatów w jeden dzień! Policja kontroluje przejścia przy użyciu drona

70 mandatów w jeden dzień! Policja kontroluje przejścia przy użyciu drona

70 mandatów w jeden dzień! Policja kontroluje przejścia przy użyciu drona

Podaj dalej

Wystarczył jeden dzień i dron w służbie policji by funkcjonariusze wystawili dużą ilość mandatów za ponad 70 wykroczeń kierowców i  pieszych. Jak nie trudno się domyślić, kierujący pojazdami takiej kontroli się nie spodziewali.

Akcja na przejściach dla pieszych zaowocowała lawiną mandatów

Organizowana przez policjantów z bielskiej drogówki akcja pod nazwą „Bezpieczne przejścia”, zakończyła się sporą liczbą wystawionych mandatów. Funkcjonariusze policji skontrolowali zachowania kierowców w obrębie przejść, wykorzystując do tego drona.

To narzędzie z jakiego ostatnio chętnie korzysta policja. Jest niewidoczne dla kierowców i pozwala uchwycić z góry to, co z perspektywy pieszych mogłoby zostać niezauważone.

Funkcjonariusze patrolując ulice, zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Sprawdzali czy przestrzegają niedawno wprowadzonych przepisów i umożliwiają pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę ulicy. W związku z tym, że akcja nawiązuje hasłem do bezpieczeństwa pieszych na pasach, policjanci zwracali również uwagę na zachowanie samych pieszych.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Ponad 70 wykroczeń, kary dla kierowców i pieszych

Stróże prawa z bielskiej drogówki przyglądali się kierowcom i w przypadku gdy doszło do wykroczenia powiadamiali najbliższy patrol. Kierowcę zatrzymywano do kontroli i wręczano stosowny do wykroczenia mandat.

Policjanci przyglądali się również zachowaniu samych pieszych. Sprawdzano czy przestrzegają obowiązujących ich przepisów i nie wchodzą wprost na jezdnie, przed jadące samochody. Do grona ukaranych dołączyła 3 pieszych.

W ciągu jednego dnia odnotowano ponad 70 wykroczeń, z czego:

  • 15 kierowców przekroczyło prędkość w rejonie przejścia dla pieszych
  • 7 dopuściło się wykroczenia wobec pieszych,
  • 2 nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym na przejściu,
  • 5 wyprzedzało na przejściu dla pieszych

Do grona ukaranych dołączyła 3 pieszych, którzy popełnili drogowe wykroczenia na przejściach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News