Mercedes buduje luksusowego sedana porównywalnego z klasą S

Mercedes buduje luksusowego sedana porównywalnego z klasą S

Mercedes buduje luksusowego sedana porównywalnego z klasą S

Podaj dalej

Mercedes-Benz zobowiązał się, że do 2022 r. uruchomi seryjną produkcję aż 10 różnych modeli samochodów elektrycznych. Wiadomo już o koncepcjach modelu EQA (kompaktowy hatchback) i EQC (mały SUV), jak również vanów eVito i eSprinter. Niemiecka marka potwierdziła, że zbuduje także dużego, elektrycznego sedana równorzędnego luksusowej klasie S.

Będziemy mieć elektryczny samochód na poziomie klasy S, bez wątpienia, ale nie będzie to dokładnie pojazd tej grupy – ujawnił magazynowi Autocar Michael Kelz, odpowiedzialny za większe modele samochodów w Mercedesie. – Widziałem już koncept samochodu. Jego produkcja może ruszyć na początku 2020 r. – dodał.

Spodziewanym jest, że owy model będzie nosił oznaczenie EQS i będzie rywalem Tesli Model S, Volkswagena Phaetona i możliwe, że Jaguara XJ.

Jednocześnie Mercedes pracuje nad przyszłą generacją klasy S, która także ma mieć premierę za 2 lata. Mercedes EQS ma być zupełnie odmienny, a nawet wykorzystywać inną platformę MEA, która zadebiutuje w w 2019 r. w SUV-ie EQC.

Tymczasem nowa klasa S wykorzysta platformą MRA dla tylnonapędowych pojazdów, tak jak w klasie C i klasie E. To podwozie nie ma najzwyczajniej w świecie odpowiedniej przestrzeni na umieszczenie dużych zestawów baterii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News