Mercedes-Benz 500 TE AMG z 1979 roku trafia na aukcję

Mercedes-Benz 500 TE AMG z 1979 roku trafia na aukcję

Podaj dalej

W latach 70. i wczesnych latach 80. AMG nie było jeszcze marką rozpoznawalną na całym świecie. Swą reputację zyskali dzięki rewelacyjnym modyfikacjom Mercedesów.

Jedną z pierwszych modyfikacji wykonanych przez niemiecką firmę było dopasowanie nadwozia W123 do 5-litrowej jednostki V8. Samochód ten w czasach swojej produkcji kosztował oszałamiające 65 000 marek.

Według nieoficjalnych informacji tylko po jednym kombi, sedanie i coupe zostały zmodyfikowane przez AMG.

Wczesna historia tego konkretnego egzemplarza nie jest znana. Pierwsze wzmianki pochodzą z początku 2013 roku. Samochód został odkryty przez Henrica Nieminena, entuzjastę AMG z Kalifornii. Poprzedni właściciel nie znał dokładnej historii samochodu. Nieminen był przekonany o wartości samochodu gdy zobaczył go na żywo. Ta nie wynikała jasno z treści ogłoszenia.

Mercedes-Benz 500 TE AMG po kuracji przeprowadzonej przez niemieckiego tunera stał się niezwykle szybkim autem sportowym.

Pod maską znalazło się 5-litrowe V8, które trafiło ponoć pod maskę zaledwie 3 Mercedesów. Ostatnim właścicielem opisywanego egzemplarza był pewien Szwajcar. W kwietniu bieżącego roku samochód trafi na aukcję Techno-Cassica, która odbędzie się w niemieckim Essen.

Co ciekawe, egzemplarz ten został wykorzystany w jednym z materiałów Top Gear America, w którym celebrowano 50-lecie powstania AMG.

Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za tego unikatowego W123 to 60 000 – 70 000 euro.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News