Mercedes AMG A35 wychodzi z cienia

Mercedes AMG A35 wychodzi z cienia

Mercedes AMG A35 wychodzi z cienia

Podaj dalej

Już niebawem zadebiutuje nowa wersja najmniejszego hot-hatcha Mercedesa. AMG A35 ma przetrzeć drogę dla mocniejszej wersji A45.

Oficjalny debiut nowego członka klasy A zaplanowany został na zbliżający się Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Paryżu. Samochód wyposażony zostanie najprawdopodobniej w dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy, który generować będzie około 300 KM. A35 ma rozpędzać się od 0 do 100km/h w czesie około 4.5 sek.

W tej odmianie moc trafiać będzie wyłącznie na obie osie. W układzie napędowym pojawi się najpewniej zautomatyzowana, dwusprzęgłowa przekładnia o siedmiu przełożeniach. Na liście ulepszeń pojawi się również sztywniejsze zawieszenie i mocniejsze hamulce adekwatne do mocy. Kryjący się w cieniu Mercedes-AMG A35 dostał żółty kolor, który prawdopodobnie jest lakierem Solar Yellow Metallic, znanym z palety barw AMG. Mały hot-hatch wyróżnia się sporym przednim zderzakiem z ciekawymi wlotami powietrza, charakterystycznym grillem oraz masywnym układem wydechowym. W tej wersji nie mogło zabraknąć oczywiście tylnego skrzydła.

A35 będzie rywalizował z Golfem R, Audi S3 i przyszłym BMW M130iX M Performance. Mercedes pozostawi modelowi A250 mocniejszy silnik, aby ten mógł konkurować z Golfem GTI. Premiera Mercedesa AMG A35 planowana jest na drugi kwartał 2019 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News