Mercedes AMG A35. Rasowy hot-hatch w dobrej cenie

Mercedes AMG A35. Rasowy hot-hatch w dobrej cenie

Podaj dalej

Nowy Mercedes-AMG A 35 oficjalnie zadebiutuje w Paryżu, zaś sprzedaż rozpocznie się jeszcze w październiku bieżącego roku.

Bardzo wyczekiwany model A35 4Matic będzie wyposażony w wyjątkowo wyregulowany turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 litra, zapewniający 302 KM, a także siedmiobiegową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem, napęd na cztery koła i specjalnie usztywnione nadwozie.

Hothatch, który ma zadebiutować na paryskiej wystawie motoryzacyjnej na początku października, plasuje się między najnowszą wersją A250 i nadchodzącą A45 4Matic.

Tobias Moers, dyrektor generalny Mercedes-AMG: Zapotrzebowanie na nasze kompaktowe modele bardzo rozwinęło się w ostatnich latach. Ten sukces zachęcił nas do dalszego rozszerzania naszego portfolio i wprowadzania w życie kolejnych ciekawych projektów – tak właśnie powstał A35.

Pod maską Mercedesa-AMG A 35 znalazła się nowa dwulitrowa turbodoładowana jednostka napędowa, która generuje 302 konie mechaniczne i 400 Nm momentu obrotowego. Moc przekładana jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem najnowszej 7-biegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów, która wyposażona została w system wspomagający szybkie ruszanie o nazwie „Race Start” .

Sprint od zera do setki ma zajmować według producenta 4,7 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 250 km/h. Kluczowymi cechami zmodyfikowanego silnika AMG są specjalnie dostrojone turbosprężarki o podwójnym skoku i z obniżonym przeciwciśnieniem. Ciekawostką jest specjalny układ wydechowy z automatycznie kontrolowaną klapą, która moduluje wydech w zależności od trybu jazdy.

W przednim zawieszeniu zastosowano dodatkową aluminiową rozpórkę, która zwiększa sztywność i zmniejsza tendencję do skręcania się nadwozia. Standardowe zawieszenie zastąpiono układem AMG Ride Control, korzystającym z lekkich aluminiowych elementów zmniejszających masę nieresorowaną.

Wnętrze samochodu uzupełniły unikatowe fotele AMG, specjalna tapicerka oraz sportowa kierownica. Przed kierowcą umieszczony został wyświetlacz systemu multimedialnego MBUX, który trwale rejestruje dane podczas jazdy, umożliwiając kierowcy analizę szeregu informacji, w tym przyspieszenia, hamowania czy też czasów okrążeń na torze.

Cena Mercedesa AMG A35 ma oscylować w okolicach 170.000 zł.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News