Memoriał: Podzielili się zwycięstwem

Memoriał: Podzielili się zwycięstwem

Memoriał: Podzielili się zwycięstwem

Podaj dalej

Na zakończenie pierwszej niedzielnej pętli zawodnicy startujący w Platinum Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zmierzyli się z OS7 Brzegi Małe 1. Zwycięstwem podzielili się tutaj Filip Nivette oraz Andrzej Szepieniec.

Startujący Fordem Fiestą Proto z towarzystwem 39-stopniowej gorączki Filip Nivette kolejny raz udowodnił, że jest niesamowicie szybkim kierowcą. Nawet wszystkie niekorzystne okoliczności nie są w stanie przeszkodzić mu w osiąganiu dobrych wyników. Tym razem identyczny czas wykręcił jednak jeszcze jeden kierowca, Andrzej Szepieniec. Podium uzupełnił kolejny zawodnik zmagający się z chorobą, Michał Ratajczyk, który w Wieliczce wspólnie z Jędrzejem Szcześniakiem reprezentuje barwy zespołu Daftracing.

Na kolejnych pozycjach uplasowali się m.in. Szymon Piękoś z Łukaszem Krasowskim oraz Jakub „Colin” Brzeziński z Kamilem Kozdroniem. Jeden z największych polskich talentów ostatnich lat debiutuje w Wieliczce za kierownicą Skody Fabii R5, którą przejedzie później cały sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jak widzimy, nauka idzie szybko i sprawnie.

W HRSMP test padł tym razem łupem Michała i Jacka Pryczków, zaś na drugim miejscu uplasowali się Grzegorz Olchawski i Jakub Spirydoniuk, startujący w przepięknym, legendarnym Audi Quattro. Szef zespołu GO+ Cars Atlas Ward stracił do Pryczków 2,5 s. i pokonał o 0,5 s. Piotra Zaleskiego z Jackiem Gruszczyńskim.

Zdjęcie główne: Marcin Kaliszka

Tagi: GO+ Cars Atlas Ward, Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza, Platinum, Filip Nivette, Grzegorz Olchawski, Memoriał, Platinum Expert

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News